^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

1 грудня 2017 року

    Благодійна організація             

      "Фонд Максима Рильского

                "Троянди й виноград"          

 

                   Прес--реліз            

 

    Кришталеві троянди - поетам-аматорам країни                                                       

В Українському фонді культури відбулася церемонія вшанування лауреатів поетичного вернісажу ім. Максима Рильського «Троянди й виноград»

               

Детальніше...

12 листопада 2017 року

12 листопада в затишній вітальні Музею М.Рильського відбувся музичний вечір «Перлини піанізму – від Заходу до Сходу» за участі Марії Куліш (фортепіано), лауреатки українських та міжнародних конкурсів (зокрема Міжнародного конкурсу RÉSONANCES в Парижі, Франція, 2015) та її юних вихованців.

Детальніше...

10 - 11 листопада 2017 року

10 - 11 листопада в Києві відбулась організована Національним педагогічним університетом ім.М.Драгоманова та Київським літературно-меморіальним музеєм М.Рильського міжнародна науково-практична конференція «Корифеї української літератури і науки: фундаментальний внесок неокласиків».

Детальніше...

10 листопада 2017 року

10 листопада у затишній вітальні Голосіївського мануару відбулась презентація видання «Максим Рильський. Лібрето опери «Євгеній Онєгін». Український переклад».

 

Детальніше...

9 листопада

«ЯВОРОВІ ЛЮДИ» В ГОЛОСІЄВІ

9 листопада в Музеї М.Рильського учні 1-в класу київської школи №108 взяли участь в інтерактивній лекції-концерті «Яворові люди». 

 

Детальніше...

11 жовнтя 2017 року

11 жовтня в Голосіївському мануарі відбувся творчий вечір Лариси Дубас, поетеси, письменниці, піснярки перекладачки, художниці «У вежах виспіваних слів...»

 

Детальніше...

6 жовнтя 2017 року

МАЙСТЕР З ІРПЕНЯ ЗДІЙСНИВ НЕЙМОВІРНЕ – ВИШИВ ШЕВЧЕНКОВОГО «КОБЗАРЯ»!

6 жовтня в Київському музеї М. Рильського відкрилася виставка робіт ірпінського майстра Івана Рябчука «Вишитий Кобзар». Захід відбувся за сприяння президентського фонду Леоніда Кучми «Україна».

 

Детальніше...

5 жовтня 2017 року

5 жовтня в гості до Києва завітали наші колеги з Державного музею історії білоруської літератури (м.Мінськ). В Українському Фонді культури вони представили пересувну літературно-документальну виставку «Петрусь Бровка. Моє XX століття».

 

Детальніше...

30 вересня 2017

Минулими вихідними (30 вересня – 1 жовтня) відвідувачі Музею М.Рильського мали нагоду взяти участь в дводенному дискусійному марафоні «Історичний полігон», де вони слухали лекції українських істориків, політологів, філософів та культурологів на гостроактуальну тематику.

 

Детальніше...

24 вересня 2017 року

24 вересня 2017 року в Музеї Максима Рильського пройшло чергове засідання Клубу корінного киянина. Головний фізіотерапевт столиці Сергій Бучинський розповів про легендарного київського лікаря Вітольда Болеславовича Камінського (1859 – 1931).

 

Сергій Никодимович поділився майже містично-детективною історією свого знайомства зі спадщиною В.Камінського, про спілкування з його правнучкою Ганною Самборською, яка нині мешкає в США. Саме клопотаннями Сергія Бучинського на будинку, в якому знаходилась водолікарня Вітольда Бориславовича на вулиці Маріїнсько-Благовіщенській (нині Саксаганського), 20 було відкрито меморіальну дошку. Крім цього С.Бучинський розповів про бучанський період життя Лікаря. Присутні змогли побачити унікальні світлини, зокрема надані правнучкою В.Камінського Ганною Самборською, на якій Вітольд Бориславович сидить біля свого будиночку в Бучі. Також усі присутні мали змого переглянути та потримати в руках рецепти, написані Вітольдом Камінським з 1909 по 1916 рік.
Потім було розповідь алли Диби, наукового співробітника Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка, про київського лікаря-фізіотерапевта Йосипа Дейча.
Водолікарня Йосипа Яковича знаходилася на вулиці Михайлівській, 22-А. Тут він розробляв методи лікування стенокардії, туберкульозу кісток, нервових захворювань. Йосип Дейч розробив власний метод лікування так званої самовільної гангрени, сконструював низку фізіотерапевтичних приладів, зокрема електричну грілку.
Професіоналізм Йосипа Дейча високо цінував інший відомий київський лікар Теофіл Яновський за направленням якого, в клініці лікаря Дейча проходила курс лікування Леся Українка.
Також пацієнтами Йосипа Дейча були Михайло Коцюбинський, Марія Заньковецька, Микола Садовський, Євген Чикаленко та родина Рильських.
В будинку Дейчів влаштовувалися поетичні вечори, на одному з них читав свій перший вірш тринадцятилітній Максим Рильський. З того часу почалася дружба сина Йосипа Дейча - Олександра з Максимом Рильським «на все життя».
Віктор Ціон, провідний науковий співробітник музею М.Рильського, розповів про один цікавий випадок з життя Йосипа Дейча, пов'язаний з відмовою проходити у нього практику випускнику медичного факультету Київського університету Михайлу Булгакову – майбутньому письменнику...

Потім була дуже пізнавальна екскурсія музеєм, запашний чай зі смаколиками та багато цікавих розмов.