^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

27 травня виповнилось 155 років від дня народження відомого українського актора, основоположника національної реалістичної школи Панаса Карповича Саксаганського (1859-1940).

 В родині  Рильських,панував культ українського театру і творчості Саксаганського зокрема. Максим Тадейович Рильський не тільки бував на виставах Саксаганського-актора, але й добре був обізнаний з історією світового і вітчизняного театру. В його архіві зберігалася рідкісна світлина актора в колі молодих акторів і дружини. 

            В музеї до цієї дати з 6 травня  розпочала роботу виставка-семінар «Віддавшись маревам, видінням та уявам…».

        

Детальніше: 27 травня 2014 року

2125 листопада виповнилось 175 років від  дня народження класика української прози Івана  Нечуя-Левицького(справжнє прізвище – Левицький,1838-1918) – автора відомих прозових творів  «Микола Джеря»,  «Кайдашева сім’я» (1879), «Старосвітські батюшки та матушки» (1888). Саме  в творах письменника вперше в українській літературі була піднята тема  української інтелігенції  («Хмари» (1874), «Над Чорним морем» (1890), «Навіженна» (1891).

Перу Нечуя-Левицького належать історичні твори «Кн. Єремія Вишневецький» (1897), «Гетьман Іван Виговський» (1899), казка «Запорожці» (1873), «Маруся Богуславка» (1875), « В диму та полум’ї» (1911).

Маловідомими залишаються для широкого загалу науково-популярні праці І.С. Нечуя-Левиціького « Світогляд українського народу в прикладі до сучасності» (1868-71), «Татари і Литва на Україні» (1876) та «Українство на літературних позовах із Московщиною» (1891), «Криве дзеркало української мови» (1912) та ін.. 

 В фотоархіві музею зберігається світлина , яка засвідчує присутність М. Рильського на відкритті музею І. Нечуя - Левицького у Стеблеві у 1960 році. Ім’я письменника згадується в поезії «Друзі» ("Сходяться друзі в саду, запальні садоводи...") ( 1955).  Іван Нечуй – Левицький, вірогідно,  був знайомий із батьком поета Тадеєм Рильським. 

Детальніше: 25 листопада 

23Цього дня виповнилось би  95-років   від дня народження Олеся Терентійовича Гончара (1918- 1995) -  українського письменника, літературного критика і громадського діяча, лауреата Сталінської премії (1948), першого лауреата премії  імені Тараса Шевченка (9 березня1962), голови Спілки письменників України (1959–1971), академіка НАН України(1978).

«На мене війнуло справжньою поезією. Читаю і радію…», - писав про роман «Тронка» М.Рильський О.Гончару… 

Детальніше: 3 квітня

2070  років тому, в 43 р. до н. е.  народився Публій Овідій Назон -давньоримський поет, чия творчість мала великий вплив на розвиток європейської літератури.  Віртуозність поетичної майстерності, елегії та «Метаморфози» Овідія викликали чималий інтерес  «київських неокласиків». Образ римського вигнанця надихав весь слов’янський поетичний  світ.  «Любовні елегії» Овідія ( Amores) вплинули і на створення  еротичних поезій (збірка «Синя далечінь» ) М.Рильського. Ноту «Скорботних елегій» ( Tristia) Овідія  можна  відчути у творах пізнішого періоду – третього цвітіння.

Твори Овідія українською мовою, серед інших,  перекладали Олена Пчілка, Микола Зеров, лауреати премії ім. М.Рильського Гр. Кочур та А .Содомора. 

Вивчення латинської мови, давньогрецької  та римської літератур, безперечно, мало неабиякий вплив на формування поетичного смаку Рильського-поета і навіть на світоглядні засади, що так яскраво проявилося в житті поета, його пошуку гармонії в оточуючому драматичному світі…

Детальніше: 20 березня

219 вересня 2013 р. виповнилося 185 років від дня народження геніального російського письменника Л.М. Толстого.
Л.М. Толстой народився 9 вересня 1828 р. в с. Ясна Поляна Тульської губернії.
Російський письменник відіграв значну роль в історії українсько-російських культурних зв'язків. Відомо, що він цікавився життям українського народу, його культурою, не раз бував в Україні. Молодим офіцером ,перебуваючи на службі в дунайській армії, він відвідав містечко Летичів на Хмельниччині, оглянув Софійський і Михайлівський собори у Києві, духовну академію, де в супроводі професора М.І.Петрова ознайомився з церковно- археологічним музеєм.

Детальніше: 9 вересня

2119 липня  2013 р. виповнилося 120 років від дня народження  Володимира Маяковського – видатного російського поета,  а також художника, актора кіно і кіносценариста.

Доля В.Маяковського неодноразово перетинала його творчий і життєвий шлях з  Україною. Хоча народився він у Грузії і став класиком російської літератури ХХ століття,  проте мав українське коріння. выЙого дідусь та бабуся походили із українських  козаків. Бабуся, Данилевська Єфросинія Йосипівна, є двоюрідною сестрою письменника і дослідника Г. Данилевського, якого критики іноді називають родоначальником української фантастики. В поезії «Нашему юношеству» Маяковський пише: дивитися

321 липня виповнилося 100 років від  дня народження Біби Петра Микитовича - українського поета-фронтовика, заслуженого працівника культури України.

Високо цінуючи творчість М.Рильського, П.Біба  присвятив постаті майстра  ряд поезій та поетичних збірок. Петро Біба називав М.Рильського «великим поетом і вчителем», «літературним батьком», «великим Поетом Землі Української».

До 100-річчя від дня народження  П.М. Біби в музеї 27 червня розпочала свою роботу виставка:

 «Побачиш ти в пісні моїй Луну своїх власних надій …».

На виставці можна познайомитись із поезіями ювіляра, фотоматеріалами, рукописами.    

Детальніше: 1 липня 


івфв16 лютого виповнилось 200 років від дня народження  Семена Гулака-Артемовського (1813 – 1873)- автора відомої опери «Запорожець за Дунаєм». Максим Рильський, працюючи в літературній частині Київського оперного театру, здійснив літературну обробку лібрето опери, яким послуговуються і досьогодні всі українські  музичні та оперні театри.   У квітні 2013 року виповнюється 160 років першої постановки опери «Запорожець за Дунаєм», яка відбулась на сцені Маріїнського імператорського театру у 1853 році.            25 лютого у музеї відбудеться «Голосіївський мануар» - музичний вечір«Безсмертиш  звуком ти… і праці ясновидь, і запал войовничий…», присвячений ювілеєві композитора.

Детальніше: 16 лютого

выа28 січня виповнилось 110 років від дня народження Мейтуса Юлія Сергійовича (1903-1997)- видатного українського композитора, одного із фундаторів «української радянської опери», автора 17 різножанрових вітчизняних опер.  Музикознавці називають Мейтуса «ентузіастом сучасної теми». Він одним із перших в Радянському союзі звертається до естрадної музики. Новаторська музика Мейтуса - складна, мелодійна,  наповнена національним колоритом, емоційністю та експресією може стати новим відкриттям для сучасників…

Ю. Мейтуса та  М.Рильського об’єднувала спільна творча праця над музичними творами. В музеї зберігаються видання творів Мейтуса з дарчими написами, рукопис листа та клавір опери «Украдене щастя» (1961), над  яким разом працювали поет і композитор.  

Детальніше: 28 січня 

323 січня виповнилось 100 років «радянському» прозаїкові, авторові історичних романів «Дніпро» (1939), «Помилка Оноре де Бальзака» (1940), «Переяславька Рада» (19448-53), Натану Самійловичу Рибаку( 1913-1978).До ювілею письменника 11 січня  в  музеї розпочне  роботу виставка-семінар.

«Він слугував народові своєму…».

Детальніше: 3 січня