^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

 

 До початку Першої світової війни, без куркові мисливські рушниці були досить дорогі, і недоступні для більшості людей. Проте, після війни, виробництво було модернізоване, а виготовлення мисливської зброї переведено на потік.

okoВиробництво було зменшене у зв’язку з світовою економічною кризою та приходу до влади НСДАП, яка вимагала більших, ніж раніше, поставок військової техніки. Після Великої Вітчизняної війни випуск мисливської зброї. Але, якість зброї вже була меншою, через нестачу кваліфікованих майстрів та розруху, що була в повоєнній Німеччині.

 Після утворення ФРН  та НДР (1949), колишні керівники фірми «Зауер» переїхали до ФРГ, де змогли налагодити виробництво мисливських гвинтівок «Зауер». На території НДР вони продовжували вироблятись на колишній фабриці, у м. Зуль. Таким чином, на світовий ринок «Зауер» потрапляв і з НДР, і з ФРН.

 Згодом, «Зауер» почав налагоджувати контакти з бельгійськими та італійськими компаніями, спільно розробляючи та випускаючи на ринок нові й нові мисливські вироби.

00Цю рушницю Максим Тадейович отримав у день свого шістдесятип’ятирічя, 19 березня 1960 р., від колег, поетів міста Києва. Ювілейний вечір відбувся у Колонному залі філармонії. Подарунок великому митцю вручив особисто Платон Воронько. Через рік, у 1961 р. дружина Остапа Вишні, В. О. Губенко-Маслюченко подарувала Рильському пасок до рушниці, зроблений з білого полотна, на якому вишитий прекрасний геометричний орнамент.

В радянські часи рушниці можна було придбати лише у спеціалізованих магазинах і за умови членства у  Всеукраїнській спілці мисливців та рибалок ( до середини 30-их років) , а після війни – в Українському товаристві мисливців та рибалок (УТМР).