^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського – є науково-освітнім закладом. Згідно Статуту  музею його діяльність спрямована  на вивчення і популяризацію творчості  Максима Рильського, оточення поета  та літературного процесу  того періоду в цілому, збирання та науковий опис нових тематичних надходжень. Робота музею будується за такими основними напрямками:  науково-освітня робота, науково-дослідна, науково-фондова.

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

  Територія музею  обіймає площу близько 0,30 га, що включає меморіальний будинок, сад та адміністративно-науковий корпус.

Колекція  музею складають більше З0 тис. експонатів, до складу яких входять такі раритетні складові як рукописна спадщина поета, кіно-фотодокументи, особисті речі, твори мистецтва, меморіальна бібліотека.

Наукова бібліотека складається зі спеціалізованої літератури, що висвітлює біографію, творчість, історичний час, літературний процес ХІХ-ХХ століття.

Меморіальний сад музею  - це фруктовий сад, посаджений за безпосередньої участі Максима Рильського, який в переважній більшості зберігся до сьогодні. Навесні 2006 року з метою відновлення автентичності у садиби в цілому у саду був проведений благоустрій з використанням фотодокументів. Висаджені кущі троянд та винограду, молоді саджанці яблуні та груші. Проведена капітальна  реставрація фонтану з відновленням повної його функціональної діяльності.


Меморіальний будинок складаєтьсяМеморіальний будинок складається із чотирьох меморіальних кімнат ( вітальня, кабінет, бібліотека та спочивальня) та чотирьох експозиційних залів, які висвітлюють життєвий та творчий шлях Максима Рильського – поета, перекладача, організатора науки, академіка.  Сьогодні в музейній експозиції  представлено близько 10 тис. експонатів. Створено можливість працювати із бібліотекою україніки мистецтвознавця  О.Й.Дейча.

Музейні проекти в науково-освітній роботі мають на метіпропагування українського мистецтва. Цій меті підпорядковані  цикл  заходів в проектах  : «Голосіївська осінь», «Голосіївський мануар», «Романівський шлях»,  «Велемудрі книги», інтерактивна гра для школярів молодшого шкільного віку «Таїна Голосіївського лісу», «Щоб садом стала вся земля…».  Популяризації  музейної колекції , вивченню кола сучасників та літературних пріоритетів  митця підпорядковані  музейні виставки, що є і  своєрідним тематико-експозиційним доповненням.   

 фывфыНауково-дослідна робота музею  включає дві складові: підготовка науково-популярних видань та дослідження творчості та біографії М.Рильського.  На ниві науково-видавничої роботи науковці музею брали участь у виданні більш як двадцяти науково-популярних видань:

- Зібрання творів М.Рильського  у двадцяти томах (Наукова думка, 1984- 1990);

- збірники теоретичних праць :„ Слово про літературу ” (1974, 1980), „ О поэзии ” (1974),  „Мистецтво перекладу ” (1975), „Статті про літературу ”(1980); «Труди і дні Максима Рильського» (2009);

- спогади Б.М.Рильського „ Мандрівка в молодість батька ” (1995, 2004);

- документальний життєпис  „ Жага ”  Ільєнка І.І.;

- збірки поезій : „Сонети ” (1969, 1974, 2005),  „ Высокая песнь  ” (1975), „Слово про рідну матір ” (1977), „Син країни Рад ” (1978), „ Меж людей и с людьми...” (1982),  „Народ і краса ”(1985), „Яблука червоні, яблука доспілі ” (1986), „ В муках моїх золотих ” (1998), „ Вибрані твори у 2-х томах ” (2005-2006), «Таїна осіннього листя» (2008);

- факсимільне  видання творів М.Рильського „Синя далечінь ” (1995), „ Під осінніми зорями ” (2000), «На білих островах» (2010). 

МузейНаразі здійснюється робота над виданням «Листування М.Рильського та О.Дейча. 1943-1964»,  наукових праць  М.Т.Рильського, «Довідника Лауреатів премії М.Рильського».

З 2008 року приорітетним в науково-дослідній роботі музею є робота над  «Словником» М.Рильського, куди входять статті про оточення поета, коло літературних та наукових інтересів, тощо .   

Колекція музею щороку поповнюється.  Науково-фондова робота спрямована на  опис , дослідження, реставрацію та популяризацію колекції музею. Програма  «Відкриті фонди» покликана продемонструвати унікальність нашої колекції.  В перспективі – створення Каталогу музею.