^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

 Людина-патріот, яку звинувачували в націоналізмі, партизан Другої світової війни, двічі засуджений за популярною 58-ою статтею, після виходу з в'язниці не отримав гідної роботи. Справжня причина його раптової загибелі й досі не встановлена. Незважаючи на вищезазначені обставини, Леонід Бондар писав поезії. Він відверто розповідав про голодомор 30-тих років, про тиранію сталінського режиму, про долю партизанів... Але чи можливе поетичне зростання та розвиток, якщо автор півжиття провів то за ґратами, то вислуховуючи відмови друкувати його твори?

 

Головним доповідачем вечора була співачка Аліна Грегуль, якій вдалося видати збірку перекладів творів Леоніда Бондаря в Італії. Також унікальними родинними спогадами поділилася донька поета, Нелі Шовкун (Бондар). Зокрема вона згадала вражаючий епізод з 1956-го року. Тоді до її хати вкотре "завітали" люди у формі разом із головою сільради, хоча батько не так давно вийшов із тюрми. Вони рішуче підпалили будинок, та ще й забрали два мішки творів Леоніда Бондаря. На щастя, доньці вдалося приховати одну невеличку книжечку і таким чином зберегти частину батькового творчого спадку для наступних поколінь.

 

Також протягом вечора звучала українська музика першої половини ХХ століття, зокрема твори композитора Богдана Веселовського. До музею завітала народна артистка України, лауреат міжнародних конкурсів, музикознавець Наталія Свириденко.

Очевидно, що про таких людей, як Леонід Бондар, потрібно знати. Потрібно знати і розповідати про життя, драматичніше за літературний сюжет.