^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

 

dsТворчість Л.Толстого була широко відомою і високо шанувалася в Україні. Уже за життя письменника почали з’являтись українські переклади і критичні дослідження його творів.

 

В сім’ї   Рильських знали і щиро поціновували  творчість автора «Війни і миру».  Мати Максима Рильського,  хоча  й за походженням проста українська селянка,  дуже любила читати, і особливо їй подобався, як згадував поет, роман «Анна Кареніна». Його батько, Тадей Рильський, безперечно, знав творчість Л.Толстого. Є згадки про листування Тадея Розиславовича  і Льва Миколайовича,  хоча на жаль,  документального підтвердження  цьому поки не віднайдено.  Тадей Рильський, як  і Лев Толстой, опікувався народною освітою, створивши школу в рідному  селі Романівка.  Проблема зв’язків Толстого і Рильського чекає свого дослідження.

 

21Максим Тадейович Рильський – щирий прихильник  творчості  Льва Миколайовича,  в листі від 6.07.1962 р. до одного із дослідників творчості російського письменника  А.А. Сахалтуєва пише : « Про ставлення моє до Толстого можу сказати, що не лише вважаю його  одним із геніальніших письменників світу, але й люблю його творчість  особистою любов’ю».

 

На виставці можна побачити фото М. Рильського із співробітниками музею в Ясній Поляні, де побував поет у серпні 1954 року, а також збережене в  бібліотеці М.Рильського раритетне видання творів Л.Толстого, здійснене на початку ХХ ст. відомим видавцем Ситіним, якого М. Рильський в своїх листах називав «борода Ситін».