^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

 

ыфввыа

25 лютого розпочалась  перша у  2013 році  традиційна мистецька вітальня «Голосіївський мануар». Не випадково вона була присвячена 200-річчю Семена Гулака – Артемовського (1813-1874) - відомого співака та композитора, автора славнозвісної опери «Запорожець за Дунаєм», перша постановка якої відбулась 150 років тому, у 1863 році  у Маріїнському імператорському театрі. В Україні постановка опери  стала можливою лише через 21 рік, у 1884 р., у постановці  трупи М.Кропивницького. Провідний науковий співробітник музею Рубай Г.Т. познайомила слухачів із відомою монографією  Л. Кауфмана  «С. Гулак-Артемовський» ( Київ, 1962) та  із рідкісними виданнями клавірів опери . Так, видання 1935 року було підготовлене Державним академічним театром опери та балету УРСР і цікаве тим, що подає штрих до історії опери на українській сцені. В Київській опері за обробки композитора Йориша В.Я., режисера-постановника Манзія В.Д. та М.Рильського було здійснено «оновлення»  опери. Так,  прибралася  двомовність партій, добавлено арію Оксани, арія та балади Карася та ряд інших, здійснена оркестровка, додані уривки із народних пісень Мусоргського, Толстякова, Лисенка, Козицького, а також гопак із «Катерини» Аркаса. Вистава  була адаптована для великої оперної сцени і йде до сьогодні . Машинопис 1951 року із правками М.Рильського демонструє творчу лабораторію роботи над лібрето опери для подальших постановок на українській сцені.   Видання клавіру 1954  року (Київ, Мистецтво) є ювілейним  і має дарчий напис Народної артистки СРСР   Н. Ужвій.                                                                  

 

Директор музею Колесник В.Л розповіла про значення  і місце Гулака –Артемовського в історії української культури, про дружбу композитора із Т.Г.Шевченком, про впливи на оперне мистецтво старих італійських та французьких опер.                                                                      

 

У виконанні  чарівного сопрано Марічки Гримайло – вихованки  Національної музичної академії  - прозвучали твори із опери «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського і : романс Оксани та пісня Одарки;  українська народна пісня «Ой, поїхав мій миленький». Репертуар  Руслана Солоненка продемонстрував можливості  сучасної української майстерності  гри на бандурі та жанрове розмаїття. Відвідувачі слухали романс на слова І.Франка  і музику А.Кос-Антакольського  «Ой, ти, дівчино ,з горіха зерня», «Фугу-остінато» Р.Гріньківа та «Смрть янгола» А.П’яццолли.