^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

31 серпня 2021 року

НЕБЕСА РОЗВЕРЗЛИСЯ ГРОЗОЮ І ПІСНЯМИ

29 серпня Небеса розверзлися повною мірою, окропивши усіх творчих людей життєдайною зливою. Найстійкішими виявилися поети, автори пісень і їхні слухачі, які вперто й уважно слухали чудові твори.

Відкрив Фестиваль "Відкриті небеса" його автор і організатор, поет, бард і кобзар Eduard Drach, розкривши особливості цьогорічного фестивалю — відбірковий тур у Музей Максима Рильського і остаточний виступ у залі на початку жовтня.

Тож на початку виступали дебютанти. Сергій Мойсієнко із Коростеня має гарні голос і пісні, відчувається досвід виступів. А Tetyana Nykytyuk ще хвилюється при виступі, тож при другому виступі хвилювання посилилося ще більше.

Татьяна Домиловская пам'ятна своїм мелодійним голосом, її виступи давно полюбили відвідувачі музею Максима Рильського, адже тут часто проводяться літературно-митецькі зустрічі.

Анатолий Рыбин виступав у передгроззя і його пісні полюбилися не лише слухачам, а й Небесам, бо пролилися теплою зливою, прогнавши відвідувачів у приміщення музею. І вже тут, злегка обсохнувши і вдихнувши атмосферу літературних зібрань, поети та музиканти продовжили тішити публіку своїми творами.

І продовжився Фестиваль "Відкриті небеса" яскравими виступами чарівних авторок, чиї твори особливо полюбилися організаторам і відвідувачам фестивалю.

Svitlana Didukh Romanenko вичікувала вгамування публіки, яка веселими зграйками вбігала у приміщення, і зачарувала нас своєю поезією.

Катерина Девдера , ваша легенда "Жона Вужа" про любов і відповідальність звучить у моєму серці. Шкодую, що не зафільмувала, бо був нездалий ракурс, але надіюся, що є відео ваших друзів.

Таня-Марія Литвинюк із відновлення виступів фестивалю є постійною його учасницею і щоразу вражає своїм виконанням світлих і таких вдумливих творів.

Відчувалася присутність Максима Тадейовича, який споглядав на нас із фотопортрета і тепла натхненна атмосфера панувала на фестивалі.

Живосил Василь Лютий ознайомив нас із піснями на твори класиків, відкриваючи невідомі широкому загалу твори Юрія Липи "Чорний орел Мазепи", Юрія Дарагана "Вечірня молитва" та Юрія Клена "Не знаю.."

Почесною гостею фестивалю Відкриті Небеса є

Maria Burmaka , її пісні ще з Першої "Червоної Рути" улюблені українцями і за кордоном. Під час карантину пані Марійка організувала онлайн навчання для дітей, ознайомивши їх із піснями на твори класиків. А до дня відновлення Незалежності України взялась створити пісні на твори 30 відомих діячів української культури. І неймовірно натхненно звучали пісні "Троянди й виноград" на слова Максима Рильського, і пісні власного авторства, а на заохочення пані Марійки ми радісно відгукувалися кликом зозулі. Ви ж пам'ятаєте цей вірш? Ану напишіть у коментарях його назву!

До речі, 2 вересня буде благодійний творчий концерт "На шапку", де Марія Бурмака співатиме пісні на підтримку онкохворих і збору коштів для їхнього лікування.

Olena Maksymenko щойно повернулася з прифронтової зони і її твори лунали так міцно й пророче, що аж сперло подих.

Юлія Мухачова вдало дебютувала на нашому фестивалі, її поезії надихають любити й боротись.

Дмитро Луняка — чудовий декламатор і автор лірики.

Valya Zakha-Bura виступила коротко — розказала вірш і заспівала пісню про Хтоню, пожвавивши атмосферу фестивалю.

Володимир Осипенко пише ліричні й філософські твори, які хочеться слухати довше, але ми обмежені часом.

Наталія Горщар-Волошина нарешті добралася до фестивалю, внесла драйву своїми піснями і подарувала свій перший диск.

Дует Осяйна&Живосил (Оксана Бут і Василь Живосил Лютий) чудово виконали низку пісень на твори класиків — Максима Рильського "Яблука доспіли", Івана Франка "Зелений явір", Павла Тичини "Колискова "Сплять гаї".

Oksana Yablonska-Sevama , співорганізаторка Фестиваль Відкриті Небеса у музеї Максима Рильського виконала кілька свіжих ліричних і патріотичних творів.

Андрей Чезганов не лише забезпечує чудовий звук на фестивалі, є частиною гурту "Гамлет", але й пише і виконує прекрасні пісні, в чому усі присутні ще раз переконалися і нарешті я зафільмувала його пісні повністю.

Eduard Drach розказав про Першу "Червону руту", учасником і лауреатом якої він є і виконав пісні із диску "33 записи на радіо", який йому подарували на Першому фестивалі авторської пісні у Рівному "Словоспів", де він був у журі.

На жаль не вдалося послухати улюблених пісень, які пишуть і виконують Віктор Нестерук і Володимир Самайда, але вони підтримали нас на фестивалі і спілкування з ними надихнуло на нові твори.

Наступний тур фестивалю незабаром, точний перелік його учасників буде відомий згодом.

Ми вдячні гостинному музею Максима Рильського, особливо його директорці п. Вікторії Колесник, та слухачам, особливо з фотокамерами, зокрема Roman Vlasyuk і Віктор Ціон, які мужньо витримали з нами усі перипетії погоди за затишок і незабутню творчу атмосферу та витримку.

Очікую на фото та відео учасників.

Оксана Яблонська

Світлини Віктора Ціона