^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

7 серпня 2021 року

«ВІТЧИЗНЯНА БІБЛІОГРАФІЯ ПЕРЕБУВАЄ У НЕВИЗНАЧЕНОМУ СТАНОВИЩІ...»

Нещодавно в літературно-меморіальному музеї Максима Рильського в рамках Голосіївських читань відбулася відкрита лекція кандидата філологічних наук, доцента Київської Політехніки Олександра Янішевського на тему «Бібліографія в сучасній Україні: реальність і дискусії».

Піднімалися питання, на які ніхто у науково-освітніх установах України не звертає уваги, а саме: заміна списків використаної літератури у кваліфікаційних роботах списками посилань, шкідливість впровадження у довідково-інформаційний апарат видання англосаксонських стилів складання посилань, різниця між списками літератури і списками посилань. Акцентувалася увага на недолугості п. 11 наказу № 40 МОН України від 12.01.2017 р., яким під виглядом дозволу широкого спектра поглядів на оформлення використаних та рекомендованих джерел відсунуто на маргінес національний нормативний документ (стандарт), який покликаний упорядковувати складання списків літератури. Наводилися приклади правильних, згідно норм, бібліографічних записів та описів і детально розбиралися нефункціональності посилань при відіграванні ними довідково-інформаційної ролі у кваліфікаційних роботах. Висловлювалися власні міркування Олександра Олександровича щодо причин дефункціоналізації бібліографічного інструментарію курсових, дипломних проектів та робіт, кандидатських і докторських дисертацій.

Зроблено висновок, що вітчизняний аналог міжнародного зведення бібліографічних правил відсунуто на маргінес як найбільш точно відповідний цілям і задачам бібліографії і списків використаної/рекомендованої літератури (її невід’ємної складової); сама бібліографія перебуває у невизначеному становищі; продовжує відбуватися підміна понять при складенні довідково-бібліографічних апаратів кваліфікаційних наукових робіт.

Наш музкор

Світлини Ігоря Семенюка