^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

2 липня 2021 року

ЛЕКЦІЯ ПРО КИЇВСЬКИХ НЕОКЛАСИКІВ: УСТАМИ СТУДЕНТІВ

В Київському літературно-меморіальному музеї Максима Рильського з лекцією «Київські неокласики: злет українського відродження» виступили студенти спеціальності «Літературна творчість» Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Богдан Братусь й Анастасія Дячук-Бєліхіна.

Спочатку лектори звернули увагу на те, що київським поетам відведено обмаль часу як в шкільній, так і студентській програмі. Це підтвердило опитування перед початком лекції. Більшість присутніх студентів не змогли назвати імена всіх з “п’ятірного ґрона”, згадали лише Миколу Зерова й Максима Рильського.

Лектори почали свій виступ з хрестоматійного вірша «Лебеді» Михайла Драй-Хмари, обговорили його з учасниками, а вже потім детально розповіли про явище неокласицизму та неокласики, їхні спільність і відмінність. Звичайно, не обійшлося й без декламування та аналізу віршів кожного з неокласиків. Отже, слухачі вперше мали нагоду послухати поезії Павла Филиповича, Освальда Бурґгардта, Михайла Драй-Хмари, а також згадати слово Миколи Зерова та Максима Рильського. Обговорення вийшло жвавим, кожен висловлював свою рецепцію, а лектори в свою чергу пояснювали на окремих рядках й образах ідіостиль кожного з поетів.

Важливою частиною програми стала розмова про біографії митців. Звучали не тільки сухі відомості, а й захопливі факти з їхнього життя. Цікаво, що ніхто зі слухачів-студентів не знав про те, що Зеров був професором Імператорського університету Святого Володимира, хоча самі присутні вчаться в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Опісля закінчення викладу основного матеріалу відбулася літературна вікторина на основі отриманої інформації. Розігрувалася книжка лауреата Гонкурівської премії Ніколя Матьє «Діти їхні», яку виграв Микита Яворський, студент Інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка - офіційна.

Також виступила Ольга Смольницька, провідна наукова співробітниця цього музею, доповнила маловідомою інформацією про Андре Шеньє та прочитала диптих Марини Цвєтаєвої «Андрій Шеньє» у власному українському перекладі.

Богдан Братусь,

Анастасія Дячук-Бєліхіна

Світлини авторів