^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

4 червня 2021 року

ПІСНІ, БАНДУРА І РИБАЛЬСЬКА ЮШКА...

28 травня, минулої п’ятниці, на території Літературно-меморіальний музей-садиба родини Рильських в селі Романівка відбулося 44-те Всеукраїнське літературно-мистецьке свято «Романівська весна». Враховуючи карантинні обмеження, основні заходи відбувались на свіжому повітрі.

Дякувати Богу, природа пішла назустріч організаторам свята, давши «вікно» без дощу в довгій смузі непогоди. Подія зібрала шанувальників творчості Максима Тадейовича Рильського, людей, які цікавляться його внеском у збереження української культури та непростим життєвим шляхом поетового батька - Тадея Розеславовича Рильського, історією цієї родини, та просто відпочиваючих.

Цього року на захід завітали представники Житомирської обласної організації Національної спілки письменників України, департаменту культури, молоді та спорту Житомирська ОДА, музейники Житомира, краєзнавці Сквири, гості з Києва. Родину Рильських представляв правнук поета – Назар Рильський. Загалом, не дивлячись на те, що п’ятниця – робочий день, було досить людно.

Свято організовувалось спільними зусиллями Квітневої та Попільнянської територіальних громад. Зокрема, організацію концертної програми взяли на себе працівники Центру культури та дозвілля Попільнянської селищної ради, за що їм величезна вдячність! Звичайно, величезна вдячність моїм колегам – колективу музею-садиби родини Рильських. Саме їхніми зусиллями, та за допомогою працівників з благоустрою Квітневої територіальної громади, територія музею була підготовлена до проведення свята. Не залишались осторонь і колеги з Житомирський обласний краєзнавчий музей. Завжди приходили на допомогу в усіх питаннях, що виникали в процесі підготовки та проведення заходу.

Багато теплих слів лунало зі сцени, що розташувалася біля старої шовковиці. І звичайно ж – пісень. Яке ж свято без української пісні? Радували піснями творчі колективи Квітневої, Попільнянської та Андрушківської територіальних громад. Також прибули наші давні друзі з міста Фастова - Фастівський Козацький народний хор «Козацький оберіг». Окремо слід відзначити виступ солістки-бандуристки Житомирська обласна філармонія ім. С.Ріхтера, лауреатки всеукраїнських та міжнародних конкурсів в Італії, Польщі та Іспанії, волонтерки, амбасадорки Житомирщини – Svitlana Nikonorova. Її віртуозне володіння таким складним інструментом, як бандура, неперевершені вокальні дані справили на всіх незабутнє враження.

Також до смаку присутнім припала рибальська юшка, зварена за рецептом Максима Рильського, та інші смаколики, а діти вдосталь нагулялись на надувних гірках та батутах. На мою особисту думку – свято вдалося. Кожен міг знайти для себе щось цікаве, провести час у невимушеній атмосфері дружнього спілкування.

Олександр Борознюк,
молодший науковий співробітник музею-садиби родини Рильських в селі Романівка