^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

30 квітня 2021 року

ЗУСТРІЧ З ПОЕТОМ ПЕТРОМ ЗАСЕНКОМ

З того часу, як в інтернеті Київського літературно-меморіального музею-садиби Максима Рильського з’явився youtube, постійно виникають нові ідеї його наповнення.

Цього разу директор Вікторія Леонтіївна Колесник запропонувала мені вести рубрику «Невечірні розмови з Максимом Рильським». Підправляю, коректніше буде «У Максима Рильського». Адже більшість розмов мають відбуватися в музейному кабінеті Максима Тадейовича.

Але трапляються винятки. Як напередодні Великодня, коли з огляду на пандемію й локдаун виїхали в гості до відомого поета Петра Петровича Засенка в його родове село Любарці під Києвом.

Петро Петрович коментував світлини, що зберігаються у фондах музею й пов’язані із відвідинами села Максимом Рильським, Андрієм Малишком, Василем Швецем, Остапом Вишнею, ділився спогадами про рух «шістдесятництва», згадував неймовірно цікаві епізоди із життя, читав свої вірші - нові й давні, зокрема із збірки «Князівство трав», яка в 60-ті роки була заборонена, а весь наклад знищено. Від руки відтворив з пам’яті власний вірш, присвячений перейменуванню в м. Сквирі вулиці Карла Маркса на вулицю Максима Рильського.

Загалом, вирішили підготувати кілька розмов й розпочати їх трансляцію пізніше на відзнаку 55-річчя музею. Безперечно, мене зацікавили такі зустрічі й надана можливість згадати своє журналістське минуле, хоча ніколи не був телевізійником, а полюбляв жанр газетного репортажу.

На світлинах (зйомки Ігоря Більдюга):

напис на звороті: «Остап Вишня, Максим Рильський, Андрій Малишко, Василь Швець серед селян у селі Любарцях Бориспільського району на Київщині.

Червень 1953р Фото Олекси Засенка».

Максим Георгійович Рильський