^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

12 вересня 2020 року

«А В НІЙ ГАРМОНІЯ І ДИВО…»

11 вересня в затишному дворі Музей Максима Рильського презентували виставку картин Галини Суарес «А в ній гармонія і диво…». Захід відбувся під патронатом Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна».

- Скільки себе пам’ятаю, - розповідає художниця, - мене завжди захоплювала дивовижна краса нашої етнічної культури, а саме її загадковість та містичність. Купальські ночі, давні легенди про мавок та берегинь заворожували. Ліричні народні пісні краяли душу. І народжувалися образи прекрасних жінок, бо саме жінка є втіленням гармонії, невимовної таємниці, що так важко виразити словами. Так з’явилася ідея великої серії робіт про загадковий світ української жіночої душі. Перші роботи цієї серії (вісім картин, написаних на полотні олійними фарбами) представлені на цій виставці.

Галина Суарес живе разом із своїм сином Микитою у місті Кривий Ріг. Свого часу закінчила художню школу, потім навчалася на художньо-графічному факультеті Криворізького педуніверситету. Захопилася дизайном – спочатку меблів, а згодом інтер`єру та графіки. Зрештою створила власну школу і почала викладати дизайн дітям.

- Чому дітям? – цікавлюся.

- По-перше, тому, - каже пані Галина, - що я дуже весела та активна людина, і мені з ними дуже цікаво. По-друге, вважаю, що дітям треба давати перш за все саме ті знання, що знадобляться їм в майбутньому. Вже три роки існує наша школа, і ми дуже багато всього встигли і вивчили. Я дуже пишаюся своїми дітками, адже вони в мене справжні герої (іноді їм буває дійсно важко)…

Окрім опанування вельми об’ємної програми Школи дизайну, вихованці Галини Суарес підготували виставки:

«УКРАЇНА РЕАЛЬНА ТА МІСТИЧНА», де поєднали нашу давню історію і традицію з сучасною комп`ютерною візуалізацією;

«МОЛОДЬ ПРО КОНСТИТУЦІЮ УКРАЇНИ» - це серія плакатів, що розкриває статті вітчизняної конституції.

Ці виставки були проведені у Кривому Розі та Києві за сприяння президентського фонду «Україна».

- А ще, - зазначає Галина Суарес, - наші діти кілька разів ставали призерами та входили до десятки кращих в найбільшому в Україні IT- конкурсі Italent. Виходимо й на міжнародний рівень. В минулому році наші роботи (плакати на соціальні теми) були відібрані для експозиції в пересувній виставці в Мексиці (конкурс ESCUCHA MI VOZ 2019) і потрапили в книгу, присвячену минулорічній експозиції.

- Не можу не запитати про Ваше прізвище, вельми нехарактерне для наших країв.

- Колись, ще в радянські часи, моя мама познайомилася з красенем-кубинцем Орестесом Суаресом, який навчався в місцевому військовому училищі. Молодята побралися, а згодом народилася я. Через важку хворобу моєї бабусі, мама не змогла поїхати разом з чоловіком на Кубу, а далі… СРСР розвалився, а з ним і військова співпраця з далекою латиноамериканською країною. Батька свого я так ніколи й не бачила. Лише нещодавно розшукала його. Мрію, що коли-небудь таки вдасться відвідати його в Гавані…

- Над чим працюєте зараз?

- Над серією книг з історії України. І все ж, як би я не захоплювалася дизайном і викладанням, все життя мріяла, що колись знайду час для живопису. І от зараз відкрилась моя перша авторська виставка в цьому прекрасному музеї. Висловлюю щиру вдячність його співробітникам та Президентському фонду Л.Кучми за сприяння в її організації!

В ході презентації виступили також Вікторія Колесник, директорка Музею М.Рильського, Ольга Смольницька, старший науковий співробітник КЛММ М.Рильського, Тетяна Мельник, представниця президентського фонду «Україна» та інші.

Закінчився захід неформальним спілкуванням в музейному саду за традиційним чаюванням.

Віктор Ціон

Світлини автора

P.S. Ознайомитися з виставкою живопису Галини Суарес «А в ній гармонія і диво…» можна в Музеї М.Рильського до кінця вересня.