^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

20 серпня 2020 року

«І ти гортаєш споминів листи…»

МАКСИМ РИЛЬСЬКИЙ БОРИСУ ПАТОНУ: «ВСЕ ЦЕ ЗМУСИЛО МЕНЕ ЗВЕРНУТИСЯ ДО ВАС, ШАНОВНИЙ БОРИСЕ ЄВГЕНІЙОВИЧУ, З СЕРДЕЧНИМ ПРОХАННЯМ ВИДІЛИТИ ДЛЯ МУЗЕЮ НЕОБХІДНИЙ АВТОТРАНСПОРТ»

До Б.Є.Патона
18 квітня 1963 р. Київ

Президенту Академії наук
Української РСР
тов. Патону Б.Є.

Шановний Борисе Євгенійовичу!
До мене звернувся з листом директор літературно-меморіального музею Т.Г.Шевченка Академії наук УРСР в селі Шевченковому Звенигородського району Черкаської області В.Шевченко з проханням підтримати його клопотання перед Президією Академії наук УРСР про виділення в розпорядження музею вантажної автомашини УАЗ-450-А або автобуса для використання в агітаційних і частково в господарських справах.

На мою думку, прохання музею слід було б задовольнити. Адже в зв’язку з наближенням 150-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка агітаційна робота серед населення значно пожвавилась не лише в селах Звенигородського району, але і в інших районах Черкаської області. Звичайно, не маючи власного транспорту, музей, природно, відчуває серйозні труднощі в цій справі.

Треба також зважити й на необхідність упорядкування пам’ятних шевченківських місць в селі, зокрема, озеленення садиб музею й хати дяка, де жив і навчався грамоти Т.Г.Шевченко. Для озеленення цих садиб потрібно багато води, джерела якої віддалені від них на значну відстань.

Отже, все це змусило мене звернутися до Вас, шановний Борисе Євгенійовичу, з сердечним проханням виділити для музею необхідний автотранспорт.

Про ваше рішення прошу мене повідомити.

З пошаною

Максим Рильський. Зібрання творів в двадцяти томах. Київ, 1988. Том 20, стор. 412

P.S. Сьогодні на Байковому кладовищі ховатимуть Бориса Патона (14.ХІ.1918 – 19.VIII.2020), президента НАН України з 1962-го року. Борис Євгенійович помер в рік 125-літнього ювілею Максима Рильського, а Максима Тадейовича не стало в рік 150-літнього ювілею Тараса Шевченка, про який згадано в опублікованому вище листі. Тоді, в 1964-му, офіційного некролога підписали Хрущов, Брєжнєв, Шелест, Підгорний, Тичина, Шолохов, Бажан та інші партійні, державні і культурні діячі. Був серед підписантів і Борис Патон…

До речі, рибальський катер поета спершу належав Борису Євгеновичу…

Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким покійного.

Підготував В.Ціон