В раю блаженних мук, де на тонких стеблинах
Ростуть, звиваються химерні квіти зла,
Подібні до очей жіночих і звіриних, —
В пекельному раю його душа жила...
«І ти гортаєш споминів листи…»
МАКСИМ РИЛЬСЬКИЙ БОРИСУ ПАТОНУ: «ВСЕ ЦЕ ЗМУСИЛО МЕНЕ ЗВЕРНУТИСЯ ДО ВАС, ШАНОВНИЙ БОРИСЕ ЄВГЕНІЙОВИЧУ, З СЕРДЕЧНИМ ПРОХАННЯМ ВИДІЛИТИ ДЛЯ МУЗЕЮ НЕОБХІДНИЙ АВТОТРАНСПОРТ»
До Б.Є.Патона
18 квітня 1963 р. Київ
Президенту Академії наук
Української РСР
тов. Патону Б.Є.
Шановний Борисе Євгенійовичу!
До мене звернувся з листом директор літературно-меморіального музею Т.Г.Шевченка Академії наук УРСР в селі Шевченковому Звенигородського району Черкаської області В.Шевченко з проханням підтримати його клопотання перед Президією Академії наук УРСР про виділення в розпорядження музею вантажної автомашини УАЗ-450-А або автобуса для використання в агітаційних і частково в господарських справах.
На мою думку, прохання музею слід було б задовольнити. Адже в зв’язку з наближенням 150-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка агітаційна робота серед населення значно пожвавилась не лише в селах Звенигородського району, але і в інших районах Черкаської області. Звичайно, не маючи власного транспорту, музей, природно, відчуває серйозні труднощі в цій справі.
Треба також зважити й на необхідність упорядкування пам’ятних шевченківських місць в селі, зокрема, озеленення садиб музею й хати дяка, де жив і навчався грамоти Т.Г.Шевченко. Для озеленення цих садиб потрібно багато води, джерела якої віддалені від них на значну відстань.
Отже, все це змусило мене звернутися до Вас, шановний Борисе Євгенійовичу, з сердечним проханням виділити для музею необхідний автотранспорт.
Про ваше рішення прошу мене повідомити.
З пошаною
Максим Рильський. Зібрання творів в двадцяти томах. Київ, 1988. Том 20, стор. 412
P.S. Сьогодні на Байковому кладовищі ховатимуть Бориса Патона (14.ХІ.1918 – 19.VIII.2020), президента НАН України з 1962-го року. Борис Євгенійович помер в рік 125-літнього ювілею Максима Рильського, а Максима Тадейовича не стало в рік 150-літнього ювілею Тараса Шевченка, про який згадано в опублікованому вище листі. Тоді, в 1964-му, офіційного некролога підписали Хрущов, Брєжнєв, Шелест, Підгорний, Тичина, Шолохов, Бажан та інші партійні, державні і культурні діячі. Був серед підписантів і Борис Патон…
До речі, рибальський катер поета спершу належав Борису Євгеновичу…
Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким покійного.
Підготував В.Ціон
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |