^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

18 серпня 2020 року

«І ти гортаєш споминів листи…»

МАКСИМ РИЛЬСЬКИЙ: «ДОРОГИЙ МАКСИМСЬКИЙ! ДАЮ ТОБІ ПОРАДИ ЩОДО ЛОВЛІ ЛИНІВ»

До М.Г.Рильського [1]
17 червня 1963 р. Москва

Дорогий Максимський!

Даю Тобі поради щодо ловлі л и н і в. Передовсім треба вибрати місце – найкраще, коли ловля буде з човна, серед очерету, подібне до того, на якому ми ловили з Твоїм папою на Святищі [2]. Викошувати нічого не варто, щоб не попсувати тої обстановки, до якої звикла риба. Можна тільки вигребти граблями кропивку на дні, та й то не дуже сильно, бо риба любить ходити серед кропивки. Тоді звечора треба вкинути принаду – наприклад густу пшоняну кашу на молоці. Добре, коли каша трохи пригорить, - тоді вона дає сильніший запах*. А другого дня рано-вранці можна вже починати ловлю. Ловити на одному місці можна багато днів підряд, потрошку підсипаючи принади. Треба тихенько під’їхати човном і стояти по змозі безшумно. Ловити можна на черв’яка, на м'ясо великої ракушки (шматочок; його, щоб він держався, треба трошки примотати до гачка тоненьким волоконцем прядива… Тільки де у нас те прядиво?), мабуть, і на малу ракушку (я не пробував). Коли каша буде така густа, що держатиметься на гачку, то можна попробувати закинути і на кашу. Попробуйте на кашу з хлібом чи тістом, здобивши олією. Ловлять і на шматочки ракової шийки та на внутрощі рака, так само, як і ракушку, примотуючи. Але ви з папою, мабуть, будете ловити просто на черви. Глибину треба давати до дна чи майже до дна.

Пиши мені про київські новини та про рибальські справи – уже на Гантіаді (мама знає адресу). Цілую тебе, папу і маму. Всім привіт!

Максим-старший
17/VI. 1963

*Принади першого разу треба всипати чимало, кілька пригорщей.

Максим Рильський. Зібрання творів в двадцяти томах. Київ, 1988. Том 20, стор.429 - 430

1. Максим Георгійович Рильський, онук поета.

2. Святище – озеро на дарницьких луках під Києвом.

P.S. Цього листа Максим Тадейович писав своєму п’ятнадцятирічному онукові, якого в іншому листі він жартома називав «грозою прісноводних риб». Нещодавно Максим Георгійович відзначив своє 73-ліття, але дідові уроки не забуває. В ці спекотні серпневі дні живе на своїй дачі під Каневом і чи не щодня рибалить на Дніпрі. Побажаємо ж йому традиційного «Ні пера, ні луски!».

Підготував В.Ціон

Кольорова світлина автора. 2016 рік. Село Романівка Попільнянського району Житомирської області. Урочистості з нагоди 25-річчя місцевого Музею родини Рильських Літературно-меморіальний музей-садиба родини Рильських в селі Романівка .
Максим Рильський-онук дав потримати Леонідові Кучмі легендарні дідові вудки.

Ч/б фото з архіву Київського літературно-меморіального музею М.Рильського.