^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

8 червня 2020 року

«ВИШИВАНИЙ МУФТІЙ» ЗАВІТАВ ДО ГОЛОСІЄВА,

до Музей Максима Рильського, де 6 червня Тетяна Зез, власниця ZETA atelier, Алла Істоміна, директорка видавництво АДЕФ-Украина та учасники проєкту Вишивка в одязі видатних українців презентували однойменне ілюстроване видання.

А «вишиваним» муфтія "Умми" Духовне управління мусульман України "Умма" Саіда Ісмагілова називають в проросійських медія за його принципову проукраїнську позицію. Насправді ж, намагаючись образити, вони роблять йому комплімент, адже фактично порівнюють з легендарним Василем Вишиваним (він же ерцгерцог Вільгельм Франц фон Габсбурґ-Лотаринзький, полковник Легіону Українських січових стрільців, поет, політик і дипломат), чия принципова проукраїнська позиція вартувала йому найдорожчого – власного життя.

- Свою першу вишиванку, - розповідає муфтій Саід Ісмагілов, - я придбав у серпні 2014-го, в окупованому Криму. Я був зворушений і спантеличений, коли на набережній у Євпаторії побачив мужню жінку, яка посеред численних продавців, що торгували футболками з російською символікою, «зеленими людцями» і т.п., пропонувала… українські вишиті сорочки! А згодом у мене з’явилася навіть прикрашена українським орнаментом джубба (мусульманська мантія – Ред.), яку я одягнув на зустріч з королем Саудівської Аравії.

Ще восени 2013-го, обгорнувшись українським прапором, Саід Ісмагілов виходив на проукраїнські мітинги в рідному Донецьку. Згодом визволяв з ворожого полону греко-католицького священика і протестантського проповідника. І лише під загрозою арешту, у вересні 2014-го, був змушений покинути рідне місто… А до музею його запросила колишня донеччанка Тетяна Зез, упорядниця видання «Вишивка в одязі видатних українців». Вона ж запропонувала йому одягти та презентувати для цього проєкту копію вишиваної сорочки Максима Рильського, яку виготовили вишивальниця Олена Уткіна та ZETA atelier (пошив).

А от присутній на заході поетів правнук Назар Рильський навіть примірив на себе автентичну прадідову вишиванку!

- Коли в позаминулому столітті члени Старої Київської Громади, - розповідає Вікторія Колесник, директорка Музею М.Рильського, - представники давніх аристократичних родів, вбиралися в традиційний український одяг – це вважалося чимось відверто зухвалим, виклично-провокаційним і демонстративно-фрондерським! Вишиванка як маркер, як яскрава ознака самоідентифікації (за що пізніше запросто можна було отримати більшовицьку чи денікінську кулю в серце), як символ нескореного українського духу, давно вийшла за межі суто етнографічні…

Та разом з тим елементи української вишивки в сучасному одязі – це завжди красиво, стильно і модно. До речі, Вікторія Колесник продемонструвала це, долучивши до власного гардеробу оригінальний ґердан (в стилі гобелену), який пасує до різних видів жіночого вбрання, надаючи йому особливого національного колориту і неповторного шарму.

В ході презентації виступили також Оксана Константинівська, старший науковий співробітник Музей видатних діячів української культуриМарина Олійник, кандидат історичних наук, молодший науковий співробітник ІМФЕ ім.М.Рильського Інститут Мистецтвознавства, Фольклору Та Етнології, Алла Істоміна, директорка видавництва АДЕФ-Україна, Олена Уткіна, майстриня вишивки, Назар Рильський, правнук Максима Тадейовича та інші.

Варто зазначити, що всі учасники заходу дотримувалися безпечної соціальної дистанції та в разі необхідності одягали захисні медичні маски.

Віктор Ціон

Світлини автора