^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

2 травня 2020 року

«І ти гортаєш споминів листи…»

ЗА ЯКИЙ ВИНАХІД ХВАЛИВ МАКСИМА ТАДЕЙОВИЧА КОРН?

До Б.М.Рильського

14 вересня 1949 р. Харакс

Любий Богдасику!

Посилаю лист до І.С.Паторжинського і статтю про «Запорожця за Дунаєм» (для ВТО [1]). Прошу Вагана Олександровича все це негайно передати, бо Паторж [инський] [2] і Стефанович [3] штурмують мене телеграмами.

Все я згадую, Бузя, нашу «подорож у невідоме» [4]. Гадаю, що такі подорожі – з більшим протягом часу і точнішим додержанням статуту – ми зробимо собі надалі п р а в и л о м. На той рік щодо цього у мене широкі плани – але й цього року, може, ще з’їздимо на відкриття Будинку культури [5] в колгоспі ім. Сталіна? Я пересвідчився, що Ти чудесний компаньйон і блискучий фотокореспондент, через те зараховую Тебе до постійного складу експедицій.

Пиши – тільки негайно, бо листи йдуть довго – як Твоє навчання і взагалі, як справи. За відомостями від Мамикіна, все йде гаразд, але я хотів би знати це й від Тебе.

Міцно цілую Тебе і всіх, Сікаку [6] зокрема. Мама пішла приймати морську ванну, але, я думаю, що не порушу її волі, коли передам поцілунок і від неї. Вона почуває себе непогано, за сніданням вимагає додаткову тарілку каші… Годують тут не те щоб блискуче, але - нічого собі. Винограду дають багато.

Вчора приїхали Бажани.

Спиртних трунків я тут і в рот не беру, - тільки на «полюванні» з Корнійчуком хильнули по сто грамів із кришки від бідона (за цей винахід мене з захопленням хвалив Корн [ійчук].

Ще раз цілую.

Тато

14.IX.49. Харакс [7]

 

Максим Рильський. Зібрання творів в двадцяти томах. Київ, 1988. Том 19, стор. 303 – 304

1. Доля цих матеріалів невідома.

2. Іван Сергійович Паторжинський (1896 - 1960) – український оперний співак (бас), професор Київської консерваторії, народний артист СРСР. На час написання листа (1949-го) – голова Українського театрального товариства.

3. Стефанович Михайло Павлович (1898 – 1970) – український оперний співак (бас) і режисер. На той час режисер Київського театру опери і балету.

4. Йдеться про поїздку, яку Максим Рильський здійснив разом з Юрієм Смоличем, Ваганом Маміконяном і сином Богданом на автомобілі (водій Микола Глєбов) по містах і селах Київської, Вінницької та Кам’янець-Подільської областей в серпні 1949-го року.

5. Поїздка не відбулася.

6. Так жартівливо називали маленького онука Максима.

7. санаторій в Криму (селище Гаспра).

 

Підготував Віктор Ціон

На цих світлинах (автор – Богдан Максимович Рильський) з архіву Київського літературно-меморіального музею М.Рильського зафіксовано вибрані моменти з тих незабутніх поетових авто-«подорожей у невідоме»