^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

17 квітня 2020 року

«І ТИ ГОРТАЄШ СПОМИНІВ ЛИСТИ…»

Публікаціями на наших акаунтах у fb від 31 березня і 8 квітня ми розпочали новий онлайн-проєкт. В ньому плануємо знайомити читачів з вибраними листами Максима Рильського, написаними в різний час і адресованими різним людям (друзям, рідним, колегам, поетам-початківцям, відомим літераторам, державним діячам і т.д.). З величезного епістолярного спадку поета збереглося, на жаль, небагато, опубліковано ще менше… Та навіть з уцілілих текстів перед нами постає той Максим Тадейович – відомий і невідомий – якого ми любимо, шануємо і щоразу ніби заново для себе відкриваємо.

До М.М.Могилянського*

Дорогий Михайле!

Коли я не помиляюсь, то разом з тобою у «Віллі Буюрнус»**, славній іменем Валеріана Поліщука, проживає і Віктор***. Тому до вас обох звертаю цього листа, хоча наперед кажу, що цікавого в йому мало буде, бо зовнішні обставини до того спричиняються: передчасно холодна осіння сіра погода (треба бути молодим, щоб таку погоду любить). «Життя і революція», здається, й на думці не має платить своїм співробітникам і взагалі чортзна-що. Вчора тільки мав приємний момент: був у Павла Григоровича****, він уже кілька днів у Києві. Він пише якусь велику річ – гекзаметрами, додав соромливо – і читає тільки епос: Мільтона, Міцкевича і т.д. Серед розмови раптом пропонував: «Давайте як-небудь поїдемо в Індію» - і взагалі був як завше милий. Про Пилипенкове***** Капостівство****** згадує з неприхованим сумом. Я сьогодні маю занести йому книжку, але з огляду на те, що 1) він нікуди не ходить і ніхто про його приїзд не знає і 2) у подвір’ї в його лихі собаки – хочу, за його дозволом, прихватить з собою кого-небудь із моїх побратимів-неокласиків.

А тепер – справа. Вкладаю разом з цим листом лист мого господаря Івана Афансьєвича Очкуренка, до завідуючого в и н н и м підвалом у Масандрі і рекомендую вам обом відправитись туди (це ж здається недалеко): у листі дано досить прозорий натяк на те, що ви обидва не тільки славнозвісні літерати, вчені etc., але й досить тонкі знавці вина. Завідувач підвалу – хороший приятель Очкуренка, українець – і зуміє зробить відповідні з листа висновки, це б то належно угостити вас.

Адреса точна його така:
Массандра, Новый Подвал,
Иван Михайлович Андрущенко
(адресу написав на общепонятном языке, щоб показать свою об’єктивність у національному питанні.)

Стискаю руки, цілую.

М.Рильський
14 вересня 1925 р. Київ

Моя адреса:
Бульйонська,14, пом{ешкання} 2, М.Рильському

Максим Рильський. Зібрання творів в двадцяти томах. Київ, 1988. Том 19, стор.145 – 146

* Михайло Михайлович Могилянський (1873 – 1942), український літературний критик, публіцист, член ВУАН.
** Так жартома Максим Рильський називає Будинок відпочинку у Буюрнусі – місцевості поблизу Гурзуфа.
*** Віктор Платонович Петров (1894 – 1969), письменник, філософ, антрополог, історик, археолог, літературний критик, культуролог…
**** Павло Григорович Тичина (1891 – 1967).
***** Пилипенко Сергій Володимирович (1891 – 1934), письменник, громадський діяч, один із засновників літературної організації «Плуг».
****** Цим написанням Максим Рильський виявив своє негативне ставлення до Напостівства.

На фото. Максим Рильський серед діячів культури.
1-й ряд (знизу): М.Рильський, Ю.Меженко, М.Хвильовий, М.Йогансен, Ю.Михайлів, М.Вериківський, П.Козицький; 2-й ряд: Н.Романович, М.Могилянський, В.Блакитний, С.Пилипенко, П.Тичина, П.Филипович, В.Футорянський; 3-й ряд: Д.Загул, М.Зеров, М.Драй-Хмара, Г.Косинка, В.Сосюра, Т.Осьмачка, В.Коряк, М.Івченко, Б.Якубський. Київ, 1923 рік.

Підготував ВІКТОР ЦІОН