^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

 

Проголошений ще у березні  найбільш масовий аматорський поетичний конкурс України сьогодні в Українському фонді культури  вшанував своїх переможців . Поетичний вислів  Максима Рильського «... Бо дивна річ: людина кожна якоюсь мірою поет» знайшов повне підтвердження в підсумках III-го Всеукраїнського поетичного вернісажу «Троянди й виноград».

Під час літературно-мистецького вечора Борис Олійник, Іван Драч та Сланіслав Шевченко ( члени журі) вручили   почесні відзнаки дев»яти лауреатам.  Диплом і кришталеву троянду з рук класиків вітчизняної поезіїї отримали  Василь Кобець( Вінниця), Василь Піддубняк ( Херсон), Оксана Маршал ( Світлодарськ, Донецька обл.), Надія Гаврилюк ( Київ), Катерина Танчак ( Івано-Франківськ), Ольга Остапчук ( Дунаївці, Хмельницька обл.), Оксана Пухонська ((Київ), Ольга Смольницька ( Київ), Софія Кримовська ( Умань, Черкаська обл.).

Крім того названі  шість дипломантів вернісажу.  Ними стали Андрій Дубій ( Київ), Олександра Ломака ( Харківська обл.), Любов Загоровська ( Івано-Франківськ), Михайло Басюк ( Вінниця), Зоя Чумак ( Житомирська обл.), Олена Савела ( Конотоп, Сумська обл.).

Як і два попередніх конкурси ( 2006 та 2008 рр.) нинішній зібрав чисельну поетичну громаду. 230 дописувачів надіслали кілька десятків тисяч віршів в трьох проголошених номінаціях – патріотична лірика, пейзажна та інтимна лірика.

Переважна більшість авторів, звичайно, не  займаються літературною діяльністю на постйній основі. Для них – це поклик  душевного стану, вияв емоційного самоствердження.   

Цілком демократичними є умови конкурсу, які  не обмежують вік учасників. Серед найстарших  – Петро Ластівка з Тернопіля ( 90 років), Азат Ахметов з Донецька ( 88р.) та Іліодор Шишкін з Івано-Франківська ( 84р). Не відстає  й юнь.  Наймолодшій поетесі харків”янці Ксенії Тихій виповнилося 12 років, брату та сестрі Володимиру та Яринці Чубатим з Рогатина ( Івано-Франківська обл) –  відповідно 16 та 13, а  Лілії Кухарець з Житомирщини – 14 років.

Надзвичайно різнобарвна й тематична палітра вернісажу. Незалежно від віку учасників.

«Вернісаж виявився щедрим на творчий доробок та відтворив нинішній стан життя суспільства,- підкреслює голова журі Борис Олійник.- Так, у нас є переможці, але немає тих, хто програв. Тому й назвали наш поетичний марафон не конкурсом, а вернісажем.Це не змагання, а оглядини творчого стану поетичної громади, її настроїв, думок, сподівань. Поет завжди гостро відчуває ритми і болі життя, концентровано викладає їх сприйняття, а ми отримуємо духовний зріз життя суспільства, можливо емоційний, але не менш достовірний від рейтингів та опитувань».

Як і в попередні роки, організаторами конкурсу виступили Фонд Максима Рильського,  Український фонд культури та Київський музей- садиба М. Т Рильського.  Генеральний партнер теж постійний – корпорація «Еталон» в особі президента Володимира Бутка.

Цікава наступна статистика вернісажу. Жіноцтво виявилося втричі  активнішим за чоловіків.А щодо роду занять – попереду із значною перевагою  освітяни- вчителі й викладачі., потім- студенти та учні.Але надіслали свої доробки лікарі, бухгалтери, є серед авторів юрист, агроном, зоотехнік.  Що помітно- як  і в попередньому конкурсі - потужний творчий наступ журналістів. Тільки серед лауреатів та дипломантів іх п”ятеро!

Географія також найширша. Дописи надійшли з 23 областей України та АР Крим. Найактивніші- Київ та Київська область, за ними Львівська, Івано-Франківська, Полтавська. Дніпропетровська, Донецька, Житомирська. Черкаська.

В концертній програмі  взяли участь як відомі артисти, так і музиканти-початківці. У виконанні  заслуженої артистки України Малишенко Валентини прозвучала українська народна пісня «Ой, я знай, що гріх маю…». Чарівливо звучали голоси бандуристок  Петровської Лілії та Черевишник Ганни – студенток  Національної музичної  академії. У їх виконанні прозвучали українські народні пісні «Ой, болить, моя головонька…»                                                     «Ой, Джигуле, Джигуле…», та вітчизняна пісенна класика «Соловейко»                                              М.Кропивницького та    «Горить моє серце» Лесі Українка (муз. Лопатинського). Юна піаністка    Черноус Лера (ДМШ №38)  виконала фортепіанні твори М Лисенка (  «Експромт в стилі Шопена» ) та К.Шимановського ( «Прелюдія»). Знаково прозвучав  фінальний музичний твір  прозвучала М. Таревердієва «Останній романтик» у виконанні Галабурди Поліни (ДМШ №4).                                              

                                        

Положення

Всеукраїнський поетичний вернісаж «Троянди й виноград»-2012:

“Світ по-новому відкривати, поете, обов`язок твій!”(Максим Рильський)

 

Організатори – “Фонд Максима Рильського “Троянди й виноград,”

Український Фонд культури, Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського

Термін проведення - 20 березня  –   31 серпня 2012 р.

Учасники – віком від 10 років й старше. Всі, хто пробує своє перо в поезії й надсилає твори на конкурс.

Мета вернісажу: пропаганда української поезії серед найширших кіл читачів,залучення до творчості молоді.

Визначення та відзначення лауреатів:

Переможці визначаються в трьох номінаціях( 1,2 ,3 місця в кожній):

1)патріотична лірика

2)пейзажна лірика

3)інтимна лірика

Лауреати визначаються  журі відкритим голосуванням.

Переможці   у листопаді   запрошуються  в Київ на літературно-мистецьке свято вшанування. Під час урочистої церемонії  лауреати читають свої твори, отримують іменні дипломи та спеціальні призи.

Журі вернісажу:

Борис Олійник ( голова), Іван Драч, Микола Луків, Станіслав Шевченко, Вікторія Колесник, Максим Рильський,

Окремі умови конкурсу:

Учасники надсилають свої творчі доробки у друкованому вигляді у конверті за адресою –03039, Київ-39, вул. Максима Рильського,7. Київський літературно-меморіальний музей М.Рильського з  поміткою“Поетичний вернісаж”.Дата  відправлення - не пізніше 30 серпня 2012.

Від одного учасника конкурсу може  бути отримано один або кілька творів загальним обсягом не більше 100 друкованих рядків.

Учасники конкурсу  мають визначити та назвати поетичний жанр, в якому представляють свій твір або твори, а також надати основні дані про себе - ПІБ, повна адреса, контакт. тел., вік, освіта, місце роботи, посада.

Надіслані твори не рецензуються та не повертаються.

          

Кришталева Троянда - Відзнака вернісажу