^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

17 вересня 2019 року

ГОЛОСІЇВСЬКА ОСІНЬ ЮНИХ СТИПЕНДІАТІВ

17 вересня у Київському літературно-меморіальному музеї Максима Рильського за сприяння Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» відбулася друга мистецька акція «Голосіївська осінь для дітей».

Осінь – улюблена пора року М. Рильського. Перебуваючи у затишному саду музею, відвідувачі згадували поетичні рядки Максима Тадейовича:

Запахла осінь в’ялим тютюном,
Та яблуками, та тонким туманом, —
І свіжі айстри над піском рум’яним
Зорюють за одчиненим вікном...

Саме голосіївська природа (і особливо осіння) надихнула поета на збірку «Голосіївська осінь» (1959). В ній вирізняються вірші, присвячені квітам (у тому числі трояндам і шипшині, які росли у поетовому саду) і призначенню митця.

Минулого року на першу мистецьку акцію «Голосіївська осінь для дітей» завітали стипендіати Фонду - фольклорний гурт «Веретенце» Андрушівської школи мистецтв, що на Житомирщині. Також було представлено експозицію кращих дитячих робіт вихованців класу образотворчого мистецтва цієї школи.

Цьогорічна акція відбулася за участі вихованців Державної художньої середньої школи імені Тараса Шевченка і Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені Миколи Лисенка. Юні художники провели пленер, а випускники школи, які нині навчаються в Національній академії мистецтв, Мар′яна і Дар′я Крохмальні ознайомили присутніх з експозицією виставки. Це вже друга столична виставка у житті дівчат. Як і перша, вона відбувається за сприяння Фонду.

Камерний дівочий хор Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені М.Лисенка (керівник - заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри хорового диригування Юлія Пучко-Колесник) подарував присутнім чудовий концерт, в якому прозвучали шедеври українських авторів. Музейний сад і прилеглі обійстя наповнилися чистими і прозорими дитячими голосами...

Завершилася мистецька акція традиційним чаюванням під липою, яку, до речі, посадив Олександр Довженко. Чай був особливим, який можна скуштувати тільки в музеї Рильського, - трояндовий. Також юні артисти фотографувалися біля горобини, посадженої Леонідом Кучмою.

Мистецька акція в музеї стала уособленням буяння життя. Людина прагне до краси, до гармонії буття, адже це дарує їй окриленість і щастя. Як влучно зауважив Максим Рильський:

Ми працю любимо, що в творчість перейшла,
І музику палку, що ніжно серце тисне.
У щастя людського два рівних є крила:
Троянди й виноград, красиве і корисне.

 

ОКСАНА МЕЛЬНИК

Світлини Алли Стецюк