^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

10 серпня 2019 року

«ОБЕРЕЖНО, НЕБО ВІДЧИНЯЄТЬСЯ!..»

10 серпня у затишному саду гостинного Музею Максима Рильського розкинув крила 10-й фестиваль сучасної української поезії та авторської пісні «Відкриті Небеса».

Щороку на цей фестиваль з’їжджаються автори з усієї України, а часом і із-за кордону, і усі вони несуть українську пісню та поезію. Перед фестивалем традиційно проводиться строгий відбір творів, адже вірші пишуть практично всі, а поезію – одиниці.

Організатори ювілейного фестивалю вирішили внести родзинку у цьогорічний Фестиваль "Відкриті Небеса" Фестиваль "Відкриті небеса" і запросили до журі філолога, автора поезій та пісень, лауреата «Червоної Рути» Віктора Нестерука та запровадили нагородження найкращих авторів-учасників фестивалю дипломами учасника та дипломами лауреата.
Для нагородження ми наготували 10 дипломів учасника, 10 дипломів лауреата кращим авторам творів та збірки творів літоб’єднання Sevama «Яблуко спокуси», «Зачаруй мене тремом кохання», «Н2О2», «Голоси Севами» (2017), збірки поезій Юлії Бережко-Камінської та авторські роботи Софії Кримовської і етносалону «Етніка».

На 10-й фестиваль Відкриті Небеса у музеї Рильського ми очікували 35 учасників. В результаті прибуло 24, з них 9 авторів-виконавців пісень.

Перед фіналом фестивалю журі прослухали конкурсантів-дебютантів Лілію Акентьєву (вірші), Оксану Чайку і Тетяну Доміловську (авторська пісня), згодом у фіналі ці авторки отримали дипломи учасника фестивалю.

Відкрив фестиваль його засновник Едуард Драч, а от першим виступив бард з Черкас Валерій Заїка, який виконав пісні на слова черкаського поета Олексія Юріна. Поетеса Анна Багряна прибула на фестиваль з Болгарії, де мешкає останнім часом і займається поетичною та перекладацькою діяльністю. Її влучні твори вразили усіх присутніх, а журі одностайно нагородили Анну дипломом лауреата і збірками поезій.

Юлія Бережко-Камінська працює головним редактором газети «Ірпінський вісник», пише ліричні і соціальні твори, які міцно торкають кожного шанувальника поезії і, звісно ж, була нагороджена дипломом лауреата і збірками поезій.

Бардеса Валентина Захабура пише вірші, прозу, пісні, казки, твори для підлітків та дорослих і працює у київській бібліотеці. Її виступ ліричний, патріотичний, натхненний з поезією та прозою не залишив нікого байдужим і журі одностайно нагородили Валю дипломом лауреата фестивалю і збірками поезій.

Також були відзначені дипломами поети і барди: Ілля Чернілевський, Леся Мудрак, Володимир Самайда, Таня-Марія Литвинюк, Світлана-Майя Залізняк, Олексій Юрін, Олена Максименко, Оксана Чайка, Лілія Акентьєва, Тетяна Доміловська, Олена Медведенко, Тата Рівна,  Анатолій Рибін, Тетяна Яровицина, Сергій Льовін та інші.

Завершили виступ на фестивалі (вже традиційно) його організатори: Оксана Яблонська – поетеса, прозаїк, співочільниця літературного об’єднання Sevama, організатор численних літературно-митецьких акцій для сприяння розвитку української поезії та пісні, співорганізатор фестивалю «Відкриті Небеса» з 2016 року.

Віктор Нестерук – поет, філолог, автор співаної поезії, лауреат фестивалів «Червона Рута» та «Оберіг», учасник журі конкурсів «Молоде вино» (видавництво «Смолоскип»), «Хортицькі Дзвони», автор і організатор фестивалю української авторської пісні «Дикий Мед».

Едуард Драч – український бандурист, поет, бард, рок-музикант, засновник та співорганізатор фестивалю «Відкриті Небеса», лікар за фахом. Почесне звання «Заслужений працівник культури України» та Орден «За заслуги» IІІ ст. (2019 р.).

Принагідно висловлюю подяку музею М.Рильського і особисто його директорці пані Вікторії Колесник за підтримку нашого фестивалю банером і звуком та яблуками і водою з Поетового Саду.

Водночас хочу подякувати шанувальникам поезії та авторської пісні, які заполонили двір музею, зокрема Станіслав Чернілевський, Світлана Балагула (Svitlana Balagula), Микола Байдюк, Віктор Ціон, за підтримку та створений вами затишок.

ОКСАНА ЯБЛОНСЬКА

Світлини Віктора Ціона