^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

17 травня 2019 року

«ВИШИВАНКА – ОДЯГ ВІЛЬНИХ»

17 травня в Київському літературно-меморіальному музеї Максима Рильського відбулась зустріч, присвячена Всесвітньому дню української вишиванки, який святкують чотирнадцять років поспіль всі, хто захоплюється традиційним та сучасним національно-маркованим вбранням українців.

Цьогоріч оргкомітет свята звернув увагу суспільства на ідейно-духовний вимір вишиванки, яка для патріотів України стала виразником любові до своєї Батьківщини та готовності виборювати її свободу. Популярність вишиванки серед української інтелігенції можна простежити на фотознімках, представлених в експозиції Київського літературно-меморіального музею Максима Рильського. В Музеї також зберігається три меморіальних вишитих сорочки Максима Тадейовича. 

З вітальним словом до присутніх звернулась директор Київського літературно-меморіального музею Максима Рильського Вікторія Колесник. Вона нагадала всім присутнім про відзначення в третю суботу травня Дня Європи та представила наймолодшого учасника заходу 10-річного піаніста Микиту Порошина, який віртуозно виконав кілька музичних творів європейських композиторів.

Далі виступила Тетяна Серебреннікова, завідувачка Бібліотеки ім.В.Симоненка ЦБС Голосіївського району м.Києва. Вона розповіла про численні майстер-класи від ініціативної групи «Вишивка етнографічна» для бажаючих опанувати мистецтво вишивки традиційними українськими техніками.

У заході взяла участь і молодший науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Рильського НАН України (далі – ІМФЕ), кандидат історичних наук Марина Олійник, яка представила виступ-презентацію «Український одяг в місті за часів Максима Рильського». Вивчаючи повсякденне життя середини ХХ століття, етнолог зібрала різнопланові візуальні образи радянських чиновників, культурних діячів, пересічних українців, які вдягали вишиту українську сорочку. Опрацювання мемуарної літератури розкрило внутрішні мотиви та особистісні інтерпретації вжитку народного вбрання серед міської інтелігенції.

Своїми думками щодо особливість народної орнаментики поділилася Ольга Коваленко. Вадим Перегуда вступив у дискусію щодо етимології терміна «вишиванка» та часу його поширення серед широкого загалу для позначення сорочки.

МАРИНА ОЛІЙНИК,
молодший науковий співробітник,
кандидат історичних наук