^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

19 березня 2019 року

«РОБИТИ ДОБРО НЕ РОЗДУМУЮЧИ...»

Щороку 19 березня, в день народження Максима Рильського, о 12.00 шанувальники високого слова збираються біля центрального входу в Голосіївський парк культури і відпочинку, аби покласти квіти до поетового пам’ятника. 

 

Після цього учасники церемонії перебазовуються до бібліотеки ім.М.Некрасова, розташованої зовсім поруч, аби почути спогади і розповіді про Поета, почитати вірші: Рильського і власні, просто поспілкуватися з однодумцями. 

Найстійкіші продовжують святкування в Музеї М.Рильського (цьогоріч тут відбувся концерт «Шопена вальс... Ну хто не грав його?» за участі Тетяни Шафран, віртуозної піаністки, лауреатки багатьох міжнародних конкурсів). 

Щороку зустрічаєш тут як добре знайомих, так і зовсім нових людей. Скажімо, цього разу в акції взяли участь представники Київського національно-культурного товариства поляків «Згода». Олег Крисін, голова організації, вручив грамоту-подяку Вікторії Колесник, директорці Музею М.Рильського - «за вагомий особистий внесок у справу популяризації польської культури на теренах України та розвитку співпраці і зміцнення дружби між польським і українським народами».

А ще кожного року в цей день трапляється якась приємна несподіванка. Скажімо, чотири роки тому Максим Рильський-онук, декламуючи дідового вірша, зробив обмовку, яка наштовхнула Віктора Ціона, музейного науковця, на невеличке відкриття (про яке згодом була навіть публікація в «Літературній Україні»). 

І цього разу без приємного сюрпризу не обійшлося. Біля пам’ятника до мене підійшов молодий хлопець, який поцікавився, чи буде на заході вже згадуваний вище Максим Георгійович Рильський.

- Ні, - відповідаю, - сьогодні він виступає з лекцією про діда в Лисянці, на Черкащині.

- А в музеї запланований концерт відбудеться? - запитує незнайомець, - Бо я дивлюся: всі до бібліотеки збираються. А ми сьогодні сміття прибрали біля східців, що ведуть до музею...

Я поцікавився у чоловіка: хто він? Звідки? Але той лише посміхнувся ніяково і... зник. Так само раптово і несподівано, як з’явився. 

Як усе насправді просто: зробити добру справу – анонімно, без розголосу і піару... Так, як колись Максим Тадейович, що жив за заповітом своєї мами, Меланії Федорівни: «Якщо хочеш зробити зло – десять раз подумай і не роби. А якщо захочеш зробити добро – роби його не роздумуючи».

Наш музкор.

P.S. І наостанок. Щороку за традицією частина заходів відбувається в бібліотеці ім.М.Некрасова (вул.Марічанська,9), працівники якої створюють тут навдивовижу теплу і родинну атмосферу. Прекрасно почувалися тут і науковці ІМФЕ НАНУ ім.М.Рильського, і студенти Київського транспортно-економічного коледжу, і промовці: співробітники КЛММ М.Рильського Вікторія Колесник і Віктор Ціон, поет і волонтер Сергій Сокольник, режисер, поет і перекладач Ірина Бонітенко, вдова поета Віктора Баранова Лідія Петрівна, письменник і журналіст Андрій Костюченко, поетеси Елеонора Зима і Надія Чорноморець та інші.

Щира подяка усім учасникам і найперше господарям цієї затишної оселі: Галині Борисенко, завідувачці ЦРБ ім.М.Некрасова, а також співробітницям бібліотеки Ніні Локоть, Зої Логвиненко, Людмилі Циндровській, Наталії Романюк, Антоніні Чух і Ларисі Разумовській. До нових зустрічей на наших спільних заходах!