^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

6 лютого 2019 року

КАЗКА, ЗЛІПЛЕНА З ГЛИНИ

В Музеї М.Рильського експонується виставка гончарних робіт юних вихованців художньої школи-інтернату «Колегіум мистецтв у Опішні» ім.В.Кричевського.

Чого тут тільки немає: і куманці, і баранці, і янголи, і диво-звірі! І вся ця різнобарвна краса зліплена з глини тендітними дитячими руками.

- Наші учні, - розповідає Людмила Овчаренко, директорка колегіуму, - зовсім по-іншому бачать цей світ, події і навіть своїх ровесників. Змалку вони вчаться нести в наше буденне життя красу і радість. Не обов’язково всі вони стануть знаменитими керамістами, але витончений художній смак і естетичне сприйняття дійсності залишиться з ними назавжди. До речі, постійна робота з глиною додає здоров’я і довголіття. Набагато корисніше користуватися в побуті саме глиняними виробами, а не пластиковими. Як відомо, деякі види глин в лікувальних цілях навіть п’ють!

На виготовлення декоративної скульптури «Баран» у Олени Харченко, учениці 11 класу Опішнянського колегіуму мистецтв, пішло близько двох місяців.

- В своїх роботах, - зауважує дівчина, - я намагаюся передати свою любов до Батьківщини, кожну з них розмальовую нашим розписом. Мрію, що гончарство стане справою всього мого життя, і що моя майбутня професія буде з ним пов’язана.

Наш музкор.

P.S. Зазначимо також, що виставка проходить за сприяння президентського фонду Леоніда Кучми «Україна»

Наша довідка:

Державна спеціалізована художня школа-інтернат І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» ім.В.Кричевського – єдиний в Україні освітній заклад, який надає початкову мистецьку освіту із образотворчого мистецтва та гончарства. 

Із 2004 року Колегіум мистецтв підпорядкований Міністерству культури і туризму України. 

У Колегіумі мистецтв з першого до одинадцятого класу разом із загальноосвітніми дисциплінами учні вивчають гончарство, скульптуру, технологію, рисунок, живопис, композицію, кольорознавство, основи технічного рисунка, креслення, історію мистецтва, основи керамології. Серед учителів закладу – лауреати державних премій, знані майстри-гончарі, науковці Інституту керамології (відділення Інституту народознавства НАН України). До навчально-виховного процесу долучаються також керамологи, малювальниці, технологи, художники, які навчають учнів українському гончарству, виготовленню традиційних глиняних іграшок та гончарних форм посуду, опішнянському наліпленому декору та мальовці.

У Колегіумі діє Мистецька рада, до якої входять творчо обдаровані й активні учні та вчителі мистецьких дисциплін. Вихованці закладу – постійні учасники обласних, всеукраїнських та міжнародних олімпіад, ігор та конкурсів зі шкільних предметів, а також образотворчості.

ОЗНАЙОМИТИСЯ З ЕКСПОНАТАМИ ВИСТАВКИ МОЖНА ДО КІНЦЯ ЛЮТОГО.