^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

27 вересня 2018 року

ВЕСНА ПОСЕРЕД ОСЕНІ

27 вересня до Голосіївського мануару завітали гості з Ірпеня – співучі, музичні і дуже драйвові. Вони представили глядачам свою програму «Острів скарбів» - поетичні твори англійської класики на музику ірпінського композитора Юрія Бліннікова.

Англійського письменника Роберта Льюїса Стівенсона знають найперше завдяки його роману «Острів скарбів» - неодноразово екранізованому. А от про Стівенсона-поета відомо менше. Що й не дивно, адже до 35 років він не надрукував жодного вірша. Вважав їх не вельми значними. Коли ж таки зважився опублікувати власну збірку віршів «A Child’s Garden of Verses» («Дитячий садок віршів»), то набув слави одного з кращих дитячих поетів Англії! Вибрані поезії з цієї збірки в українському перекладі Максима Стріхи й поклав на музику Юрій Блінніков. 
Свого часу Юрій Олександрович закінчив Київську консерваторію і аспірантуру в Москві. Його пісні виконували Євгенія Мірошниченко, Дмитро Гнатюк та інші видатні співаки. А от концерт «Остров скарбів» він підготував разом з юними вокалістами – ірпінськими й бучанськими школярами. До слова, не де інде, а у власній квартирі, яку Юрій Олександрович перетворив на справжнісіньку музичну студію... Координатором і натхненником цього музично-літературного проекту (як і багатьох попередніх) стала Олена Плаксіна, ірпінський краєзнавець і давній друг Музею М.Рильського.

Пісні «Кораблик» і «Мої скарби» виконала Соломія Кутова (11 років). Вона, лауреат дитячих фестивалів, найдосвідченіша серед інших юних виконавців, адже має досвід виступів на великих сценах у складі Київського великого хору радіо та телебачення України. 
Пісню «Моя тінь» виконав Микита Яковенко (7 років), а «Місто з кубиків» - його братик Богдан (12 років). 
А потім настала черга Вільяма Вордсворта, англійського поета-романтика. Пісню «Курс корабля» на його слова виконали Вікторія (14 років), Богдан та Микита Яковенки.

В ході заходу звучали й інші твори, але на слова вже не англійських, а українських поетів. 
Пісню «Сірий кіт» на слова Максима Рильського виконали шестирічна Аріна Пухова і семирічний Микита Яковенко. А члени ірпінського «Англійського клубу» (керівник Олексій Дашковський) Аделіна (12 років) та Віолетта (16 років) Фанчікі виконали пісню «Духовні острови» на слова Василя Симоненка...

У фіналі концерту прозвучала пісня «Дощик», не лише музику, а й слова якої написав Юрій Блінніков. А на «біс» Аделіна та Віолетта Фанчікі, а також Богдан Яковенко заспівали ще й запальну «На зустріч прийде весна» на слова Олени Плаксіної.

Така от сонцесяйна весна посеред дощової осені!

Віктор Ціон