^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

8 березня 2018 року

ДОБРА КАЗКА: ВЕСНЯНА АРТ-ТЕРАПІЯ В МУЗЕЇ РИЛЬСЬКОГО

5 березня в Голосіївському мануарі відбувся справді сонячний і по-весняному теплий захід. Ксенія Голікова, студентка відділення літературної творчості КНУ ім. Т.Шевченка, організувала для дорослих і малих поціновувачів мистецтва сеанс арт-терапії, який став чудовою можливістю для відновлення сил після довгої та виснажливої зими.

У своєму вступному слові Ксенія налаштувала присутніх на приємну і продуктивну працю. Вона пояснила, що методика арт-терапії широко застосовується психологами для зняття стресу, а також виявлення й аналізу можливих психологічних проблем у дітей і дорослих. Але головна мета її заходу – це відпочинок і гарно проведений час.

А потім Ксенія одразу перейшла до завдань. Першим було намалювати свій настрій. Кілька хвилин сміху та рипіння фломастерів – і малюнки учасників заходу заграли найяскравішими фарбами. Щоправда, дехто з дітей трохи вагався, вирішуючи, що саме він хотів би зобразити, але дружня атмосфера зробила свою справу: з`явилися абстрактні картини, морські та гірські пейзажі, а також казкові звірі.

Другим завданням, яке запропонувала Ксенія, було намалювати улюблену гру дитинства. Але обов`язково лівою рукою, якщо ти правша, і правою, якщо шульга! Усі впоралися легко і з задоволенням. Виявилося, що комусь у дитинстві подобався футбол, хтось уявляв себе принцесою, а комусь до вподоби було бігати будівельним майданчиком.

Після зображення улюбленої гри дитинства, учасники арт-терапії мали із заплющеними очима намалювати якусь абстракцію, а потім спробувати побачити в перетині ліній щось конкретне. Таким чином з`явилися малюнки змій, птахів і міфічних істот, які цілком могли б стати окрасою якоїсь казки.

Наступним завданням було домалювати чужу вигадку. Хтось креслив незрозумілу фігурку, а потім його сусід робив із неї різнобарвну картинку. Завдання виявилося досить складним і відібрало трохи більше часу, ніж інші, але саме таким чином було створено гарненьку білочку, квітку і, знову ж таки, декілька казкових звірів.

Останнє завдання полягало в тому, щоб розмалювати котиків, ескізи яких завчасно підготувала Ксенія. І, хоча спочатку всі котики були однакові, під фломастерами та олівцями молодих художників вони наповнилися власною індивідуальністю та неповторністю.

Завершилась арт-терапія солодким фуршетом і палким обговоренням нових малюнків. Її учасники залишили в музеї свої відгуки і подяку за цікавий і веселий захід, а з собою забрали усмішки і гарний настрій. Ксенія Голікова довела, що музей Максима Рильського – це місце не тільки для серйозних наукових конференцій та екскурсій, але й для духовного відпочинку та доброї казки.

ДМИТРО ЗОЗУЛЯ, 
студент 3 курсу відділення літературної творчості і компаративістики, української мови та літератури КНУ ім. Т. Шевченка

Світлини Юлії Кузьменко