^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

6 березня 2018 року

МУЗЕЙНІ ЧАРИ НА ТВОРЧОМУ ВЕЧОРІ «МУЗИЧНА МІСТИКА»

Часто в житті не вистачає трохи загадки. Сірі будні рятує мистецтво. Музика навіює натхнення, а поезія інтригує, спонукає задавати більше запитань, на які немає однозначної відповіді. Саме тому 6 березня в Музеї М.Рильського зібралося літературне коло шукачів таємниць.

Екскурс в арабську міфологію зробила Ольга Смольницька і прочитала вірш про тюльпан, який є символом чоловічої сутності. Сучасну метафізику представив Єгор Семенюк з віршем «Мама». А Влада Бондар нагадала про класику Єсеніна – поему-сповідь «Чорна людина» поет завершив незадовго до смерті, в ній прекрасно змальовано образ двійника:

«Где-то плачет
Ночная зловещая птица.
Деревянные всадники
Сеют копытливый стук.
Вот опять этот черный
На кресло мое садится,
Приподняв свой цилиндр
И откинув небрежно сюртук»

Окрім містичних віршів у залі пролунали етнічні переливи гітари. Дмитро Зозуля зіграв романс Гомеса, а також східну композицію «Караван» маловідомого дніпровського музиканта Максименка.
Створення відповідної атмосфери стало важливою частиною заходу. Гірлянда, декоративні іграшки та печиво – усе це підкреслило затишок музею. Організаторки також використали тематичні костюми, завдяки чому нагадували справжніх чарівниць.
Між виступами митців відбувалися читання анаграм і загадок. Вони були частиною конкурсу між командами «Скрипічних» та «Басових» ключів. Переможці – «Скрипічні ключі» здобули ручки, які змінюють колір та чашку з чорним котом.
Завершальною нотою заходу став музичний інтерактив, де глядачі мали імпровізувати не лише на уявних інструментах. Містична вакханалія закінчилася!

КАТЕРИНА БАРАНОВСЬКА, 
студентка 3 курсу відділення літературної творчості і компаративістики української мови та літератури КНУ ім.Т.Шевченка.