^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

18 лютого 2018 року

«ДУША – ВОНА Ж СТОЗВУКА…»

18 лютого в затишній вітальні Голосіївського мануару відбувся благодійний концерт «AVE SPIRITUS» за участі вихованців Київського інституту музики ім.Р.Глієра. Цей захід - спільний творчий проект Вишгородського історико-культурного заповідника та Київського літературно-меморіального музею М.Рильського.

 

Латинською «ave» означає привітання – будь здоровий, здрастуй, а ще прощавай. А слово «spiritus» - душа, життя, а також… спирт, вино. Тож кожен може вибрати той варіант перекладу, який йому до смаку: «Здрастуй, життя!», «Здрастуй, душа!», «Здрастуй (прощавай), вино!». Ті ж, хто піклується про власне здоров’я, оберуть компромісне: «Здрастуй, життя! Прощавай, вино!» ;-) 
В кожному разі того вечора було все: і душевна пісня, і життєдайна музика, і легке сонцесяйне вино… 
Вадим Перегуда, натхненник цього проекту і провідний науковий співробітник Вишгородського історико-культурного заповідника, передав привітання від Влади Литовченко, директорки закладу (ВІКЗ). Своєю чергою Вікторія Колесник, очільниця Музею М.Рильського, розповіла присутнім про музику в житті Максима Тадейовича, про його легендарний шредерівський рояль, на якому цього вечора акомпанувала вокалістам неповторна Ірина Паламаренко, концертмейстерка Інституту Р.Глієра.

В ході концерту студентка 3 курсу Карина Проценко натхненно виконала «Se tu mami» («Якщо кохаєш…») Джованні Баттиста Перголезі, українську народну пісню «Дощик» в обробці Миколи Лисенка та інші твори.
Студент 3 курсу Володимир Максимчук, окрім іншого, зпропонував присутнім українську народну пісню «Якби мені не тиночки…» в обробці Бориса Лятошинського та «Куплети Трике» з опери «Євгеній Онєгін» Петра Чайковського.
Зачарував своїм голосом студент 4 курсу Антон Перегуда. В його виконанні прозвучали арія Фігаро із опери «Весілля Фігаро» Вольфганга Амадея Моцарта, «Три шляхи…» Миколи Степового на вірші Тараса Шевченка, «В молчанье ночи тайной…» Сергія Рахманінова, «Богоматерь в городе» Георгія Свірідова.

Завершив концерт Михайло Ільчук, викладач кафедри вокалу КІМ ім. Р.Глієра і педагог усіх вище згаданих молодих співаків. Михайло Васильович блискуче виконав пісню «Ой, ти дівчино, з горіха зерня» Анатолія Кос-Анатольський на вірші Івана Франка, пісню Веденецького гостя з опери «Садко» Миколи Римського-Корсакова та «Каватіну Фігаро» з опери «Севільський цирюльник» Джоаккіно Россіні.
А далі Наталія Веселицька з Центру духовного розвитку та творчої ініціативи «Гармонія» презентувала нове число мистецького тижневика «Культура і Життя» з публікацією про Вишгородський історико-культурнийо заповідник. 
Зрештою партнер культурного заходу Артем Кузнєцов (будівельна компанія SATO) вручив усім учасникам проекту подарунки. А глядачів чекав ще один сюрприз: фотосесія на території літературно-меморіального музею Максима Рильського і неформальне спілкування-чаювання.
Активну участь в організації проекту взяли: Центр духовного розвитку та творчої ініціативи «Гармонія» (Наталія Веселицька), відеоканал «Аніка» (Сергій Анікин), Благодійний фонд імені В. Фролькіса, Благодійний фонд «Врятуй і Збережи» (Тетяна Штамбург). Інформаційна підтримка - мистецький тижневик «Культура і Життя» (Євген Букет).

Як пісня виринає
з душі самого дна, 
то ще й співець не знає,
чим продзвенить вона:
чи співом колисковим,
а чи вояцьким словом,
лиш треба знать одно:
черпай по саме дно!

Яка щаслива мука,
який веселий біль!
Душа – вона ж стозвука,
Рясна, як рясен хміль!..

Максим Рильський

В.Ц.