^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

15 січня 2018 року

«ХАЙ ЖИВЕ БАЛ!»

В Голосіївському мануарі пісні легендарної польки Агнєшки Осецької звучали як в оригіналі, так і українською

Нещодавно в Музеї М.Рильського відбулося чергове засідання Польського культурно-освітнього товариства «Згода» ім. М. Маловського.
Наталя Сидяченко, к.ф.н., доцент кафедри полоністики КНУ ім.Т.Шевченка представила співану поезію польської поетеси Агнєшки Осецької (1936 -1997) у власних перекладах. До речі, 3-тя програма польського радіо носить ім’я цієї видатної жінки. Агнєшка Осецька написала близько 2000 віршів, а пісні на її слова стали класикою польської естради. Свого часу вона товаришувала з Булатом Окуджавою, який перекладав її пісні. А виконували їх Мариля Родович, Анна Герман, Северин Краєвський, Магда Умер та інші видатні співаки. 

Пані Наталя Сидяченко роздала присутнім тексти найпопулярніших пісень Агнєшки Осецьої, і запропонувала виконати їх разом спочатку польською, а потім українською мовами. Лунали того вечора «Nie spoczniemy – Не заснемо», «Niech żyje bal – Хай живе бал», «Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma – Нині справжніх циганів немає» та інші твори. 
Я ж зробив і власне невеличке відкриття: як виявилося, текст пісні «Ballada o pancernych» до улюбленого в дитинстві польського багатосерійного фільму «Чотири танкісти і пес» також написала Агнєшка Осецька. Що ж, цілком заслужено її було відзначено високою державною нагородою - Командорським хрестом ордена Відродження Польщі. Жаль лише, що посмертно...
В ході заходу виступили також Роман Маловський, очільник Польського культурно-освітнього товариства «Згода» імені Мар’яна Маловського. Він багато цікавого розповів про свого батька, що товаришував з Максимом Рильським.

На завершення вечора своєю натхненною грою потішив присутніх сімейний квартет Віксніних у складі сестер Марії, Дарини, Анастасії і їх братика Святослава.
В.Ц.