^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

3 січня 2018 року

БОРИС ГУКО: «В МОЛОДОСТІ Я ДИХАВ БЕРДНИКОМ...»

Напередодні новорічних свят в Музеї М.Рильського відкрилася виставка робіт Бориса Гуко-Кононенка «Діти Безмежжя».

Гуко – псевдонім художника, який розшифровується так: Гуцул Українець Кононенко. У творчому доробку Бориса Івановича сотні картин, віршів, тисячі акварелей, графічних робіт та світлин. 1964-го Гуко закінчив художню школу, але на життя заробляв не так творчістю, як працюючи фрезерувальником, столяром, художником-оформлювачем, керівником гуртка, вахтером... Захопившись альпінізмом, закохався в магію гір. А ще створив власний авторський напрям образотворчого мистецтва «Хмар-арт», де фантазії матінки-природи мають беззаперечну перевагу над фантазіями людини.

Виставка ж художника Гуко в Музеї М.Рильського «Діти Безмежжя» присвячена одночасно трьом ювілеям: 160-річчю Джозефа Конрада (1857-1924), 120-річчю Юрія Кондратюка (1897-1942) і 90-річчю Олеся Бердника (1927-2003). 
Назва експозиції зовсім не випадкова, адже кожен з цих трьох наших видатних земляків прагнув вирватися за Межі. Уродженець Бердичева Юзеф Теодор Конрад Коженьовський – за межі остогидлої Російської імперії (капітаном торгівельного судна побував у найекзотичніших закутках планети) і навіть за межі рідної мови (став класиком англійської літератури Джозефом Конрадом). Уродженець Полтави Юрій Кондратюк (справжнє ім’я Олександр Шаргей) – за межі галактики (його розрахунками траєкторій польотів для висадки на місячну поверхню скористалися американські астронавти). Уродженець села Вавилове Миколаївської області Олесь Бердник – за межі традиційної людської уяви (став не лише чи не найкращим вітчизняним письменником-фантастом, автором знаменитого «Зоряного корсара», але й засновником гуманістичного об’єднання «Українська Духовна Республіка», «Ноосферного фронту «Зоряний ключ»» та інших ініціатив).

- Я в молодості дихав Бердником, - сказав у своєму виступі Борис Гуко, - неодноразово навідував його в селі Гребені. Зізнався Олесю Павловичу, що вважаю його духовним батьком. Звісно ж, брав участь у його «Зоряному ключі», виступав там зі своїм слайд-фільмом «Космос». А цитата з роману Олеся Бердника «Шляхи титанів» стала девізом мого життя: «Вірте, друзі мої: мріяти треба завжди, всюди! Якщо Людина перестане мріяти – історії прийде кінець!..».

Опісля презентації відбувся святковий музичний вечір «Один лиш звук до нас долине...» за участі композиторки і піаністки Олени Леонової та скрипальки Дар’ї Полянської.

В.Ц.

P.S. ВИСТАВКА КАРТИН БОРИСА ГУКО «ДІТИ БЕЗМЕЖЖЯ» ЕКСПОНУВАТИМЕТЬСЯ В МУЗЕЇ М.РИЛЬСЬКОГО ВПРОДОВЖ СІЧНЯ 2018 РОКУ.