^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

12 листопада 2017 року

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 Віктор Ціон, провідний науковий співробітник музею, відкриваючи захід, привітав Марію Куліш з приємною новиною – членством в Асоціації діячів естрадного мистецтва України. А ще сказав:

 

- Минулого місяця мав можливість насолоджуватися музикуванням пані Марії в Українському фонді культури з нагоди відкриття виставки, привезеної до Києва з Білорусі. Виступ мисткині був настільки яскравим, а її розповіді про композиторів захоплюючими, що інколи складалося враження: саме її музичний супровід є центральною подією того вечора, а не, власне, сама виставка, відкривати яку спеціально прибув посол сусідньої держави...

От і цього разу Марія Куліш не лише потішила присутніх майстерною грою на легендарному шредерівському роялі Максима Рильського, а й заінтригувала прецікавими фактами з життя музичних геніїв, твори яких вона виконувала. Скажімо, про фатальну травму Олександра Скрябіна (розрив зв'язок правої руки), що примусила його поставити хрест на кар’єрі піаніста-віртуоза й повністю зосередитися на мистецтві композиції. Цю розповідь Марія Куліш проілюструвала виконанням скрябінського Ноктюрну для лівої руки (свою ж праву поклала при цьому на бортик роялю).

Нині молода піаністка не лише є магістранткою Національної музичної академії ім.П.Чайковського (клас професора Михайла Степаненка, народного артиста України), але й займається власною педагогічною діяльністю. В ході концерту виступили троє її вихованців: шестирічна Мелісса Чал виконала етюд Карла Черні, 11-річна Маріана Саккулас головну тему з балету Петра Чайковського «Лебедине озеро», а десятирічний Тимофій Одоладов не лише зіграв «Постлюдію» Корнеліуса Гурліта, а й разом зі своєю вчителькою виконав «Жарт» з сюїти Йоганна Себастьяна Баха в обробці для чотирьох рук.

Звертається Марія Куліш і до творчості вітчизняних композиторів: Сергія Борткевича, Євгена Станковича, Геннадія Ляшенка. 
Цього разу вона виконала етюди №5 і №7 з циклу «Сім етюдів для фортепіано» Антона Стука, асистента-стажиста на кафедрі композиції НМА ім.П.Чайковського.

На завершення вечора Марія Куліш натхненно зіграла масштабний і складний твір Ференца Ліста «Grand Concert Solo» і цілком заслужено зірвала шквал оплесків і вигуків «браво!».