^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

30 липня 2017 року

ВИШИВАЛЬНІ ДНІ В САДИБІ МАКСИМА РИЛЬСЬКОГО

 

30 липня до нашого музею завітали гості, народні майстрині та організаторки заходу – завідувачка Дитячої бібліотеки ім. В. Симоненка Тетяна Серебреннікова та її колега по захопленню Тетяна Зез (донеччанка, нині киянка).

 

Тетяна Серебреннікова провела майстер-клас з вишивання-занизування. Відбулася дитяча фотосесія «Дитяча мода, вишита маминими руками. Виховання дітей в національній традиції». У програмі було передбачено: фотосесію колекції «Глухівський льон. Діти»; обговорення «Чому ми вишиваємо сучасний дитячий одяг?»; демонстративний майстер-клас будь-якої техніки; чаювання під липами в саду Рильського; розваги для дітей.

Проведення майстер-класу з вишивки саме у Музеї було доречне ще й тому, що традицію носити вишиванку у непростих умовах започаткували Михало Драгоманов, Іван Франко, Олена Пчілка, Леся Українка та ін., а розвинув Максим Рильський. Зокрема, він (як й І. Франко) носив також вишивану краватку. А власна вишиванка поета у поєднанні зі світлим костюмом супроводжувала його у всі закордонні вирядження. 
Майстер-клас відбувався у невимушеній атмосфері, поєднаній з корисним обміном досвідом і знаннями. Навчання національних технологій вишивання велося під розповідь майстрині про традиції, розвинуті українськими діячами. Зокрема, багато уваги було присвячене розповіді про альбом Олени Пчілки про український народний орнамент: працю використовували при дослідження орнаментики навіть у Парижі. Сам альбом зазнав п’ятьох перевидань, що лишається рекордом навіть для сучасних праць з орнаментики. Учасники заходу дізнались і про непростий досвід збирання Оленою Пчілкою назв народних технологій вишивання, оскільки кожне село і навіть кожна майстриня мали власну назву для спільних прийомів. Зокрема, «прутик», яким навчали працівників Музею вишивати рукави сорочки, в окремих селах міг називатися «хмелем», «листочками» тощо.

На завершення присутні взяли участь у народній грі «Павучок»: діти за власною фантазією оплітали всіх клубком ниток. Гості пригостились яблуками із саду, чаювання відбувалося просто неба.

Майстер-клас мав продовження і в наступні вихідні!