^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

30 вересня 2016 року

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Чверть століття тому саме з ініціативи поетового сина Богдана Максимовича Рильського (на той час директора Київського музею свого батька в Голосієві) і виник цей культурно-освітній заклад на Попільнянщині. Завдяки зусиллям Богдана Максимовича тут з’явилися такі розкішні експонати, яким позаздрили б кращі столичні музеї.

В гості Максиміліани їхали не з порожніми руками, а з нашою музейною святинею – улюбленою бамбуковою вудкою Максима Тадейовича. Опікувався безцінним артефактом персонально Максим Рильський-онук. Забігаючи наперед, зазначимо, що в дар її ми нікому не передавали (як сповіщали деякі ЗМІ), і малесенькими шматочками на сувеніри не дарували! А от сфотографуватися з диво-вудкою кортіло багатьом. І щоразу ми йшли назустріч таким побажанням.
Ще однією сенсацією святкування став візит до музею Леоніда Кучми, президента України 1994 – 2005 рр. Ніколи раніше таких високих гостей Романівка ще не зустрічала!
Хвилювався Василь Когут, директор Романівського музею-садиби родини Рильськийх, адже окрім Леоніда Даниловича завітало в гості й районне начальство: голова райдержадміністрації Роман Суботенко і голова райради Петро Боровський. А ще безпосереднє обласне керівництво в особі директора Житомирського краєзнавчого музею Романа Насонова. А також очільниця Київського літературно-меморіального музею М.Рильського Вікторія Колесник і вже згадуваний вище Максим Георгійович Рильський. Завітав і Герой України, керівник місцевого приватного сільськогосподарського підприємства «Єрчики» Володимир Дідківський, і інші поважні особи...
Після екскурсії гості оглянули виставку робіт викладачів та учнів Попільнянського будинку дитячої творчості. Потім вихованці районної дитячої музичної школи подарували присутнім яскраві вокальні та інструментальні номери.

З нагоди ювілею Музей-садиба родини Рильських в Романівці отримав грошовий сертифікат від Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна».