В раю блаженних мук, де на тонких стеблинах
Ростуть, звиваються химерні квіти зла,
Подібні до очей жіночих і звіриних, —
В пекельному раю його душа жила...
Коли ж у 12 років Павлик став лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Диво-дитина» - про нього заговорили, як про вундеркінда… Але це тільки в малярстві. В усьому іншому він такий же, як і більшість його ровесників. До безтями закоханий в футбол – грає за команду своєї рідної 29-ї школи у першості Тернополя. До того ж посилено вивчає англійську й німецьку мови…
- Я на цього учня 20 років чекав, - каже Микола Дмітрух, художник і викладач Тернопільської дитячої художньої школи ім. М.Бойчука, педагог П.Шачка, - Павло дуже мене тішить. Він вміє поєднувати творчу працю з академічною. Не кожен дорослий художник має в столиці стільки персональних виставок, скільки він...
- В Музеї Лесі Українки і в Національному музеї Тараса Шевченка, у виставковому залі нашого фонду і ось зараз - в Літературно-меморіальному будинку-музеї Максима Рильського, - додає Тетяна Мельник, заступник директора з гуманітарних питань Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна».
Прекрасно, коли юним талантам допомагають максимально розкритися не лише батьки й педагоги, а й усіляко сприяють такі поважні організації.
На завершення презентації 12-річна київська піаністка Софія Жолобова виконала кілька музичних композицій, в тому числі «Мрію» Миколи Лисенка і «Рондо» Баха. А Вікторія Колесник, очільниця музею М.Рильського, подарувала юному художнику букет квітів і збірку сонетів видатного поета-неокласика.