^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

9 червня 2016 року

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А Максим Рильський-онук розповів, як його батько Георгій разом з братом Богданом продали для цього представницьку автівку Максима Тадейовича «ЗиМ» і коштовності Катерини Миколаївни Рильської. А також пригадав, що перше покоління науковців (Людмила Зінчук, Юлія Солод, Ніла Підпала та інші) працювало безпосередньо в самому музеї, адже адміністративного будинку тоді ще не було. 

Павло Гриценко, директор Інституту української мови НАНУ, нагадав, що за взірцевий переклад «Пана Тадеуша» Міцкевича вся Польща перед Рильським схилялася! А також розповів про здобутки Максима Тадейовича в науковому мовознавстві:
В унісон з виступом Павла Гриценка прозвучали слова Лесі Вахніної, провідного наукового співробітника Інституту мистецтвознавства, фольклористики і етнології ім. М.Рильського НАН України:
- До війни був Інститут фольклору, і саме Максиму Тадейовичу належала ідея розширити рамки його досліджень, залучивши мистецтвознавство і етнологію. Саме Рильський ініціював фундаментальне видання «Українська народна творчість» (вийшло більше 30 томів). А ще Максим Тадейович підготував проспект фундаментального видання «Українці». За радянських часів воно так і не вийшло – було надруковано вже в роки незалежності.
Далі Максим Стріха, лауреат премії імені М.Рильського за 2015 рік, сказав наступне:
- Мій дідусь академік Максим Гулий, відомий учений-біохімік і віце-президент АН УРСР знав Рильського ще з кінця 20-х років. На долю поета випали важкі випробування, з «грона п’ятірного нездоланих співців» лише йому судилося вижити. Але він довів: як би страшно не було, завжди можна залишатися особисто чесним і порядним. Хоч би як не викручували рук, Максим Рильський ніколи ні в кого не кинув каменем. Мало хто з літераторів тієї доби був на таке здатен.

Спасибі музеєві за те, що пам'ять про Рильського живе, що музей не є якоюсь адміністративною установою, а живим місцем, де збираються живі люди…

 

Також виступили на святі Юрій Богуцький, радник Президента з гуманітарних питань, Петро Толочко, директор Інституту археології НАНУ, поет Іван Драч, Михайло Сидоржевський, голова СПУ, Сергій Гальченко заступник директора Інституту літератури ім.Т.Шевченка НАНУ, Ігор Ліховий, директор заповідника «Чернеча гора», Світлана Стрєльнікова, директор Національного науково-дослідного реставраційного центру, Рауль Чілачава, лауреат премії ім.М.Рильського та інші. 
Потім Вікторія Колесник, директорка музею М.Рильського, вручала гостям подяки. Отримав її і голова Президентського фонду «Україна» Леонід Кучма. Завдяки фінансовій підтримці фонду було відреставровано рояль Максима Рильського і ряд музейних експонатів. 
Діана Попова, директорка Департаменту культури КМДА, вручила подяки співробітникам музею. 
Протягом всього свята гостей розважали хор «Осіннє золото», етно-гурт «Зілля» та дитячий колектив під керівництвом Мирослава Татарчука і Тетяни Ющенко. Свої роботи демонстрували майстри народної вишивки під керівництвом Тетяни Серебрянікової. 
В ході урочистих заходів було відкрито виставку живопису Тетяни Максимової (діятиме до 9 липня).
Ласкаво просимо до нашого Голосіївського мануару!