^Доверху
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonВ раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила...

(044) 525–24–71
info@rulskiy.kiev.ua

Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне...

Режим роботи

Музей працює щодня
з 10.00 до 18.00.
Вихідний - Понеділок 
Замовлення екскурсій - 525 24 71 

 

3-го лютого 2016 року

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Перша тема лекторію невипадково присвячена Павлу Тичині, адже напередодні, 27 січня, в Україні широко відзначали 125-річчя від дня його народження. Окрім цього, саме Тичину й Рильського небезпідставно вважають найбільшими українськими поетами 20-х – 60-х років XX століття.

Сергій Гальченко, заступник директора Інституту літератури ім.Т.Шевченка НАН України, розповів про творчу спадщину Тичини, про маловідомі факти його біографії. Впродовж багатьох років працюючи з архівами Павла Григоровича, він і сам поволі перетворився на енциклопедиста.

 Сергій Анастасійович видав п’ять книг творів поета. Він є автором монографії "Текстологія поетичних творів П. Г. Тичини" (1990) і книги «Грані великого таланту. До 100-річчя від дня народження П.Г.Тичини упорядкував і прокоментував томи 7 (проза) і 12 (фольклорні записи та листи) дванадцятитомного Зібрання творів П.Г.Тичини (1983-1990). А в позаминулому році підготував і видав ґрунтовну (більше 700 сторінок!) працю «Історія тексту. Джерелознавчі і текстологічні аспекти творчості П.Г.Тичини, В.М.Сосюри та Остапа Вишні».

На завершення заходу всі присутні переглянули нещодавно оцифровану кінохроніку, відзняту Георгієм Рильським в далекому 1961 році, коли в приміщенні Київської філармонії відзначали 70-річчя Павла Тичини. Ведучим тієї ювілейної церемонії був Максим Рильський.
Сергій Анастасійович подарував музеєві нещодавно виданий і упорядкований ним 700-сторінковий фоліант «Михайло Драй-Хмара. Твори». В свою чергу Максим Рильський-молодший вручив доповідачу «Слово про Ігорів похід» в перекладі свого знаменитого діда.
Було виставлено на огляд першу збірку Павла Тичини «Соняшні кларнети». Це раритетне видання 1918-го року зберігається в фондах музею М.Рильського.